Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Fuglsang wint Ronde van Lombardije

Wielrenner Fuglsang wint Ronde van Lombardije

COMO (ANP) - Wielrenner Jakob Fuglsang heeft de Ronde van Lombardije gewonnen. De Deen van Astana kwam na ruim 230 kilometer solo over de finish in Como.

Fuglsang liet op het laatste klimmetje naar de top van San Fermo zijn medevluchter George Bennett achter zich. De renner uit Nieuw-Zeeland eindigde als tweede en kon het succesvolle Jumbo-Visma dus niet opnieuw aan succes helpen. De Rus Aleksandr Vlasov (Astana) finishte als derde, vlak voor Bauke Mollema. De Nederlander schreef vorig jaar de Ronde van Lombardije nog op zijn naam.

Fuglsang, vorig jaar winnaar van Luik-Bastenaken-Luik, was twee weken geleden ook al in vorm op de Strade Bianche. Hij maakte toen echter een fout door te vroeg te demarreren uit een kopgroep.

Il Lombardia was na Milaan- Sanremo de tweede wielerklassieker die na de uitbraak van het coronavirus werd verreden. Normaal is de 'Koers van de Vallende Bladeren' in oktober de laatste klassieker, maar de internationale wielrenunie haalde de wedstrijd naar voren op de volle, aangepaste wielerkalender.

Topfavoriet

Remco Evenepoel startte misschien wel al topfavoriet aan het tweede monument van dit seizoen. Het 20-jarige megatalent uit België maakte ook deel uit van de kopgroep maar kwam in de afdaling van de Sormano zwaar ten val. Hij raakte een muurtje en viel een ravijn in.

Toegesnelde reddingswerkers hielpen hem op een brancard naar boven. Onderzoek in een ziekenhuis moet uitwijzen hoe zwaar hij er aan toe is. Evenepoel fietst voor Deceuninck - Quick-Step, net als de Nederlander Fabio Jakobsen, die anderhalve week geleden zwaar ten val kwam tijdens een sprint in de Ronde van Polen.

Meer uit Sport

Griekspoor verliest in tweede ronde Madrid van Brit Draper

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de derde ronde te bereiken van het masterstoernooi van Madrid. De 28-jarige tennisser verloor in de tweede ronde van de als vijfde geplaatste Brit Jack Draper: 6-3 6-4.

8 uur geleden
Djokovic verliest op masterstoernooi Madrid bij eerste optreden

MADRID (ANP) - Novak Djokovic is ook op het masterstoernooi van Madrid in zijn eerste optreden verslagen. De 37-jarige Serviër, als vierde geplaatst in de Spaanse hoofdstad, verloor in twee sets van de Italiaan Matteo Arnaldi: 6-3 6-4.

11 uur geleden
Judoka Catharina verovert brons op EK

PODGORICA (ANP) - De Nederlandse judoka Simeon Catharina heeft bij de Europese kampioenschappen in het Montenegrijnse Podgorica brons veroverd. De 27-jarige Hagenaar versloeg in de klasse tot 100 kilogram de Rus Arman Adamian op waza-ari.

13 uur geleden
Waterpoloërs GZC Donk pakken voor het eerst Europese prijs

GOUDA (ANP) - De waterpoloërs van GZC Donk hebben beslag gelegd op de Challenger Cup. De tweede beslissende wedstrijd tegen EVK Zaibas uit Litouwen werd met 12-9 gewonnen. Twee weken terug ging het uitduel nog met 13-11 verloren.

13 uur geleden
Marc Márquez wint ook sprintrace bij GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - De Spaanse motorcoureur Marc Márquez heeft ook de vijfde sprintrace van het seizoen in de MotoGP gewonnen. Een dag voor de hoofdrace van de Grote Prijs van Spanje hield hij op zijn Ducati in een wedstrijd over twaalf ronden zijn jongere broer Alex Márquez achter zich. De derde plaats was voor de Italiaan Francesco Bagnaia. Márquez, de leider in de WK-stand, won dit seizoen alle tot dusver gereden sprintraces.

14 uur geleden
Van der Breggen wel van start in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Anna van der Breggen neemt zondag deel aan de Ardenner wielerklassieker Luik-Bastenaken-Luik. De renster van SD Worx-Protime meldde zich woensdag nog af voor de Waalse Pijl nadat ze afgelopen zondag door ziekte was afgestapt in de Amstel Gold Race.

14 uur geleden
Schilder wint in record kogelstoten Diamond League in China

XIAMEN (ANP) - Atlete Jessica Schilder heeft bij de eerste wedstrijd uit de Diamond Leaguereeks in het Chinese Xiamen het kogelstoten gewonnen. De 26-jarige Volendamse kwam bij haar eerste poging tot een stoot van 20,47 meter. Daarmee verbeterde ze haar eigen Nederlandse outdoorrecord. De rest van de wedstrijd kon niemand aan die prestatie tippen.

15 uur geleden