Wielrenner Fuglsang wint Ronde van Lombardije
COMO (ANP) - Wielrenner Jakob Fuglsang heeft de Ronde van Lombardije gewonnen. De Deen van Astana kwam na ruim 230 kilometer solo over de finish in Como.
Fuglsang liet op het laatste klimmetje naar de top van San Fermo zijn medevluchter George Bennett achter zich. De renner uit Nieuw-Zeeland eindigde als tweede en kon het succesvolle Jumbo-Visma dus niet opnieuw aan succes helpen. De Rus Aleksandr Vlasov (Astana) finishte als derde, vlak voor Bauke Mollema. De Nederlander schreef vorig jaar de Ronde van Lombardije nog op zijn naam.
Fuglsang, vorig jaar winnaar van Luik-Bastenaken-Luik, was twee weken geleden ook al in vorm op de Strade Bianche. Hij maakte toen echter een fout door te vroeg te demarreren uit een kopgroep.
Il Lombardia was na Milaan- Sanremo de tweede wielerklassieker die na de uitbraak van het coronavirus werd verreden. Normaal is de 'Koers van de Vallende Bladeren' in oktober de laatste klassieker, maar de internationale wielrenunie haalde de wedstrijd naar voren op de volle, aangepaste wielerkalender.
Topfavoriet
Remco Evenepoel startte misschien wel al topfavoriet aan het tweede monument van dit seizoen. Het 20-jarige megatalent uit België maakte ook deel uit van de kopgroep maar kwam in de afdaling van de Sormano zwaar ten val. Hij raakte een muurtje en viel een ravijn in.
Toegesnelde reddingswerkers hielpen hem op een brancard naar boven. Onderzoek in een ziekenhuis moet uitwijzen hoe zwaar hij er aan toe is. Evenepoel fietst voor Deceuninck - Quick-Step, net als de Nederlander Fabio Jakobsen, die anderhalve week geleden zwaar ten val kwam tijdens een sprint in de Ronde van Polen.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
14 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
16 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
21 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
1 dag geleden