Wielrenner Fuglsang wint Ronde van Lombardije
COMO (ANP) - Wielrenner Jakob Fuglsang heeft de Ronde van Lombardije gewonnen. De Deen van Astana kwam na ruim 230 kilometer solo over de finish in Como.
Fuglsang liet op het laatste klimmetje naar de top van San Fermo zijn medevluchter George Bennett achter zich. De renner uit Nieuw-Zeeland eindigde als tweede en kon het succesvolle Jumbo-Visma dus niet opnieuw aan succes helpen. De Rus Aleksandr Vlasov (Astana) finishte als derde, vlak voor Bauke Mollema. De Nederlander schreef vorig jaar de Ronde van Lombardije nog op zijn naam.
Fuglsang, vorig jaar winnaar van Luik-Bastenaken-Luik, was twee weken geleden ook al in vorm op de Strade Bianche. Hij maakte toen echter een fout door te vroeg te demarreren uit een kopgroep.
Il Lombardia was na Milaan- Sanremo de tweede wielerklassieker die na de uitbraak van het coronavirus werd verreden. Normaal is de 'Koers van de Vallende Bladeren' in oktober de laatste klassieker, maar de internationale wielrenunie haalde de wedstrijd naar voren op de volle, aangepaste wielerkalender.
Topfavoriet
Remco Evenepoel startte misschien wel al topfavoriet aan het tweede monument van dit seizoen. Het 20-jarige megatalent uit België maakte ook deel uit van de kopgroep maar kwam in de afdaling van de Sormano zwaar ten val. Hij raakte een muurtje en viel een ravijn in.
Toegesnelde reddingswerkers hielpen hem op een brancard naar boven. Onderzoek in een ziekenhuis moet uitwijzen hoe zwaar hij er aan toe is. Evenepoel fietst voor Deceuninck - Quick-Step, net als de Nederlander Fabio Jakobsen, die anderhalve week geleden zwaar ten val kwam tijdens een sprint in de Ronde van Polen.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
1 dag geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
1 dag geleden