Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Wielrenner Fuglsang verdacht van contact met dopingarts Ferrari'

'Wielrenner Fuglsang verdacht van contact met dopingarts Ferrari'

KOPENHAGEN/OSLO (ANP) - De Deense topwielrenner Jakob Fuglsang wordt verdacht van connecties met de Italiaanse dopingarts Michele Ferrari. Noorse en Deense media hebben een geheim rapport ingezien van de onafhankelijke antidopingwaakhond CADF, waarin staat dat Fuglsang deel uitmaakt van het dopingprogramma van Ferrari.

De Italiaanse arts is voor het leven geschorst wegens zijn rol in het intensieve dopingprogramma van Lance Armstrong. De Amerikaan won zeven keer de Tour de France op doping. Het is wielrenners verboden contact met Ferrari te hebben of hem te raadplegen. Ze riskeren dan een schorsing van twee jaar.

Fuglsang (34) won vorig jaar onder meer de klassieker Luik-Bastenaken-Luik, het Critérium du Dauphiné en een etappe in de Ronde van Spanje.

Rapport

De Deense krant Politiken, de Deense staatszender DR en de Noorse krant VG melden eensgezind dat in de rapportage van het CADF is te lezen dat Ferrari in 2019 contact heeft gehad met Fuglsang in zijn woonplaats Monaco en ook dat de arts in maart vorig jaar te gast was bij diens ploeg Astana in de Ronde van Catalonië.

Ook de naam van Fuglsangs Oekraïense teamgenoot Aleksej Loetsenko wordt nadrukkelijk genoemd in het 24 pagina's tellende onderzoeksrapport van de CADF. Loetsenko won vorig jaar onder meer de Ronde van Oman en de Arctic Race of Norway.

De drie media hebben Fuglsang gevraagd om een reactie, maar de Deen wil niet ingaan op wat hij geruchten noemt. Ook de geschorste arts Ferrari heeft niet gereageerd op vragen. De internationale wielrenunie UCI liet weten dat zij geen rapport heeft ontvangen van de CADF.

Meer uit Sport

Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

48 minuten geleden
FIS laat eerste skiërs uit Rusland en Belarus weer deelnemen

OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.

1 uur geleden
Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

2 uur geleden
Hockeyers openen Pro League met overwinning op Pakistan

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.

5 uur geleden
Hockeysters beginnen Pro League met zege op Duitsland

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.

6 uur geleden
Bosz zag PSV niet onder druk uitkomen en noemt nederlaag terecht

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.

11 uur geleden
Handbalsters treffen Noorwegen bij bereiken halve finale WK

DORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.

16 uur geleden