'Wielrenner Fuglsang verdacht van contact met dopingarts Ferrari'
KOPENHAGEN/OSLO (ANP) - De Deense topwielrenner Jakob Fuglsang wordt verdacht van connecties met de Italiaanse dopingarts Michele Ferrari. Noorse en Deense media hebben een geheim rapport ingezien van de onafhankelijke antidopingwaakhond CADF, waarin staat dat Fuglsang deel uitmaakt van het dopingprogramma van Ferrari.
De Italiaanse arts is voor het leven geschorst wegens zijn rol in het intensieve dopingprogramma van Lance Armstrong. De Amerikaan won zeven keer de Tour de France op doping. Het is wielrenners verboden contact met Ferrari te hebben of hem te raadplegen. Ze riskeren dan een schorsing van twee jaar.
Fuglsang (34) won vorig jaar onder meer de klassieker Luik-Bastenaken-Luik, het Critérium du Dauphiné en een etappe in de Ronde van Spanje.
Rapport
De Deense krant Politiken, de Deense staatszender DR en de Noorse krant VG melden eensgezind dat in de rapportage van het CADF is te lezen dat Ferrari in 2019 contact heeft gehad met Fuglsang in zijn woonplaats Monaco en ook dat de arts in maart vorig jaar te gast was bij diens ploeg Astana in de Ronde van Catalonië.
Ook de naam van Fuglsangs Oekraïense teamgenoot Aleksej Loetsenko wordt nadrukkelijk genoemd in het 24 pagina's tellende onderzoeksrapport van de CADF. Loetsenko won vorig jaar onder meer de Ronde van Oman en de Arctic Race of Norway.
De drie media hebben Fuglsang gevraagd om een reactie, maar de Deen wil niet ingaan op wat hij geruchten noemt. Ook de geschorste arts Ferrari heeft niet gereageerd op vragen. De internationale wielrenunie UCI liet weten dat zij geen rapport heeft ontvangen van de CADF.
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.
14 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
21 uur geledenROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
1 dag geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
1 dag geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
1 dag geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
1 dag geleden