Wielrenner Froome wuift suggesties over stoppen weg
LONDEN (ANP) - Wielrenner Chris Froome lacht om de suggesties van critici dat hij zijn fiets beter kan opbergen. De kopman van Israel Start-Up Nation gelooft nog altijd dat hij naar zijn topvorm toewerkt na te zijn hersteld van de meervoudige verwondingen bij een valpartij van bijna twee jaar geleden.
"Tijdens de laatste paar wedstrijden hebben mensen gezegd 'berg je fiets op, je bent klaar, het is afgelopen'. Ik moet daar om lachen. Die mensen weten niet hoe erg mijn verwondingen waren", zegt Froome in een video op YouTube. "Zij weten niet van hoe ver ik moest terugkomen en kennen me klaarblijkelijk niet als persoon. Ik ga niet opgeven. Ik weet dat ik terug kan komen."
Froome lag meer dan drie weken in het ziekenhuis na een zware val op hoge snelheid tijdens de verkenning van de tijdrit in het Critérium du Dauphiné van 2019. De viervoudig Tourwinnaar brak een dijbeen, elleboog en meerdere ribben, maar kon vorig seizoen zijn rentree maken. Aan het einde van dat seizoen verliet de Brit de ploeg Ineos-Grenadiers voor Israel Start-Up Nation.
Tour de France
De wielrenner kon dit seizoen nog niet veel goede uitslagen laten zien. "In de Ronde van Catalonië kon ik echt niet volgen. Maar ik begin vooruitgang te merken en voel me beter op de fiets. Ik ga zeker niet de handdoek in de ring gooien", klinkt Froome vastberaden.
De ronderenner wil met een hoogtestage toewerken naar de Tour de France, waar hij het afgelopen jaar niet aan de start stond. "Het heeft tijd nodig en ik heb nog veel werk te verrichten en ben ook bereid dat werk te verzetten. Hoe meer van dit soort berichten mijn kant op komen, hoe meer het me aanspoort en me motiveert."
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
3 uur geledenCONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
14 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
16 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
17 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
20 uur geleden