Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Froome wuift suggesties over stoppen weg

Wielrenner Froome wuift suggesties over stoppen weg

LONDEN (ANP) - Wielrenner Chris Froome lacht om de suggesties van critici dat hij zijn fiets beter kan opbergen. De kopman van Israel Start-Up Nation gelooft nog altijd dat hij naar zijn topvorm toewerkt na te zijn hersteld van de meervoudige verwondingen bij een valpartij van bijna twee jaar geleden.

"Tijdens de laatste paar wedstrijden hebben mensen gezegd 'berg je fiets op, je bent klaar, het is afgelopen'. Ik moet daar om lachen. Die mensen weten niet hoe erg mijn verwondingen waren", zegt Froome in een video op YouTube. "Zij weten niet van hoe ver ik moest terugkomen en kennen me klaarblijkelijk niet als persoon. Ik ga niet opgeven. Ik weet dat ik terug kan komen."

Froome lag meer dan drie weken in het ziekenhuis na een zware val op hoge snelheid tijdens de verkenning van de tijdrit in het Critérium du Dauphiné van 2019. De viervoudig Tourwinnaar brak een dijbeen, elleboog en meerdere ribben, maar kon vorig seizoen zijn rentree maken. Aan het einde van dat seizoen verliet de Brit de ploeg Ineos-Grenadiers voor Israel Start-Up Nation.

Tour de France

De wielrenner kon dit seizoen nog niet veel goede uitslagen laten zien. "In de Ronde van Catalonië kon ik echt niet volgen. Maar ik begin vooruitgang te merken en voel me beter op de fiets. Ik ga zeker niet de handdoek in de ring gooien", klinkt Froome vastberaden.

De ronderenner wil met een hoogtestage toewerken naar de Tour de France, waar hij het afgelopen jaar niet aan de start stond. "Het heeft tijd nodig en ik heb nog veel werk te verrichten en ben ook bereid dat werk te verzetten. Hoe meer van dit soort berichten mijn kant op komen, hoe meer het me aanspoort en me motiveert."

Meer uit Sport

Nuis is meer dan tevreden met 'hoogst haalbare' bronzen medaille

MILAAN (ANP) - Voor Kjeld Nuis voelt het brons op de 1500 meter bij de Spelen van Milaan alsof hij goud heeft gewonnen. De 36-jarige schaatser pakte na zijn olympische titels van Pyeongchang en Beijing voor de derde Spelen op rij een medaille op de schaatsmijl. "Het meest realistische vandaag was brons en als ik dat dan haal, heb ik het hoogste haalbare gepresteerd. Dan moet je supertrots zijn."

21 minuten geleden
Oranje-schaatsers op Spelen voor het eerst sinds 1994 zonder goud

MILAAN (ANP) - De Oranje-schaatsers hebben bij de Winterspelen in Milaan voor het eerst geen gouden medaille gewonnen op de vijf individuele afstanden. In 1994 kwam het voor het laatst voor dat Nederland niet wist te winnen op de 500, 1000, 1500, 5000 en 10.000 meter.

35 minuten geleden
Wennemars spreekt na vierde plaats op 1500 meter van 'klotefilm'

MILAAN (ANP) - Joep Wennemars sprak na afloop van de 1500 meter op de Olympische Spelen van een "klotefilm". De 23-jarige schaatser eindigde in het Milano Speed Skating Stadium als vierde. Eerder greep hij op de 1000 meter ook net naast een medaille, toen de Chinees Lian Ziwen hem hinderde op de kruising.

57 minuten geleden
Emotionele Nuis heeft gedroomd van podiumplek op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis heeft gedroomd van een podiumplek op de 1500 meter. Dat zei hij na zijn bronzen race in een emotioneel interview met de NOS. "Het voelde alsof ik gewonnen had", zei Nuis. "Vanaf meter één verliep het precies zoals ik wilde."

58 minuten geleden
Schaatstrainer Orie sluit Spelen in Milaan af zonder medaille

MILAAN (ANP) - De Olympische Spelen zijn op een grote teleurstelling uitgedraaid voor Team Essent. De ploeg van coach Jac Orie behaalde in Milaan geen enkele medaille bij het langebaanschaatsen. Daarmee kwam een einde aan een lange reeks successen van Orie op de Spelen.

1 uur geleden
Nuis grijpt bij Spelen brons op 1500 meter, goud voor Ning

MILAAN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis heeft bij de Spelen van Milaan brons veroverd op de 1500 meter. De 36-jarige titelverdediger moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.42,82 de titel laten aan de Chinees Ning Zhongyan. Die won in een olympisch record van 1.41,98 en troefde daarmee topfavoriet Jordan Stolz af. De Amerikaan werd tweede in 1.42,75. Joep Wennemars eindigde met 1.43,05 als vierde.

1 uur geleden
Saka verbindt zijn toekomst met nieuw contract aan Arsenal

LONDEN (ANP) - Bukayo Saka (24) heeft zijn contract bij Arsenal verlengd. De club uit Londen spreekt van een contract voor de "lange termijn", zonder een contractduur te noemen. Volgens Britse media heeft de Engelse aanvaller bijgetekend tot 2031.

2 uur geleden