Wielrenner Froome voelt zich niet goed en verlaat Dauphiné
SAINT-CHAFFREY (ANP) - Wielrenner Chris Froome houdt het Critérium du Dauphiné na zes etappes voor gezien. De viervoudig winnaar van de Tour de France voelt zich volgens zijn ploeg Israel - Premier Tech al twee dagen niet goed. "Op advies van de medische staf heeft de ploeg besloten dat het voor Chris nu beter is om rust te nemen en zo snel mogelijk te beginnen aan zijn herstel", staat in een verklaring van het team.
Froome (37) speelde geen rol van betekenis in de Dauphiné, de rittenkoers die dient als voorbereiding op de Tour de France. De Brit kwam de afgelopen dagen steeds op achterstand binnen en stond in het algemeen klassement op de 76e plaats, ruim 11 minuten achter de Belgische leider Wout van Aert.
"Ik keek uit naar de laatste twee etappes, maar ik voel me niet 100 procent", zegt Froome, die al enkele jaren tobt met zijn fysieke gesteldheid en vorm. Drie jaar geleden liep hij zware blessures op bij een val in de Dauphiné.
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.
8 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.
10 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
14 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
16 uur geleden