Wielrenner Froome voelt zich niet goed en verlaat Dauphiné
SAINT-CHAFFREY (ANP) - Wielrenner Chris Froome houdt het Critérium du Dauphiné na zes etappes voor gezien. De viervoudig winnaar van de Tour de France voelt zich volgens zijn ploeg Israel - Premier Tech al twee dagen niet goed. "Op advies van de medische staf heeft de ploeg besloten dat het voor Chris nu beter is om rust te nemen en zo snel mogelijk te beginnen aan zijn herstel", staat in een verklaring van het team.
Froome (37) speelde geen rol van betekenis in de Dauphiné, de rittenkoers die dient als voorbereiding op de Tour de France. De Brit kwam de afgelopen dagen steeds op achterstand binnen en stond in het algemeen klassement op de 76e plaats, ruim 11 minuten achter de Belgische leider Wout van Aert.
"Ik keek uit naar de laatste twee etappes, maar ik voel me niet 100 procent", zegt Froome, die al enkele jaren tobt met zijn fysieke gesteldheid en vorm. Drie jaar geleden liep hij zware blessures op bij een val in de Dauphiné.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
16 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
20 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
20 uur geleden