Wielrenner Froome neemt zorgen weg over fitheid
LONDEN (ANP) - Wielrenner Chris Froome heeft de zorgen over een vermeende terugslag bij zijn herstel weggenomen. De Britse viervoudig Tourwinnaar ligt goed op koers voor zijn rentree in het peloton, meldde hij op Twitter.
De renner van Team Ineos voelde zich geroepen een en ander recht te zetten na berichtgeving in met name Italiaanse media dat hij kortgeleden een trainingskamp voortijdig had afgebroken. Sportief directeur Dario Cioni werd geciteerd; het zou helemaal niet goed gaan met Froome en het was maar de vraag of hij volledig zal herstellen van de zware verwondingen die de renner vorig jaar juni opliep door een val in het Critérium de Dauphiné. Hij brak een dijbeen, heup, elleboog, ribben en een nekwervel.
"Voor de goede orde. Mijn laatste trainingskamp was begin december! Mijn herstel verloopt voorspoedig en ik vertrek donderdag voor mijn volgende trainingsstage", aldus Froome.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
2 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
1 dag geleden