Wielrenner Fortunato wint in Giro rit naar Monte Zoncolan
MONTE ZONCOLAN (ANP) - Wielrenner Lorenzo Fortunato heeft in de Giro d'Italia de etappe naar de top van de Monte Zoncolan gewonnen. De 25-jarige Italiaan van de kleine ploeg EOLO-Kometa kwam van de groep vroege vluchters solo aan op de roemruchte berg en pakte zijn eerste profzege.
Fortunato had medevluchter Jan Tratnik uit Slovenië in de steile slotkilometers achtergelaten. Bauke Mollema, die ook onderdeel uitmaakte van de kopgroep, finishte als vijfde.
"Ik kan nog niet helemaal geloven wat ik heb gedaan, ik ben heel blij", zei Fortunato, die zijn ploeggenoot Vincenzo Albenese - die in de kopgroep veel werk had verzet - uitvoerig bedankte. "Ik had het daardoor gemakkelijk tot aan de Zoncolan. Daar heb ik aangevallen en ben ik naar Tratnik gereden. Ik wist dat het laatste deel heel zwaar was en heb daar alles gegeven tot aan de streep."
Bernal
Klassementsleider Egan Bernal verdedigde zijn leiderstrui met succes. De Colombiaan van Ineos Grenadiers kwam als vierde binnen en pakte tijd op zijn concurrent Simon Yates uit Groot-Brittannië, die hij in de slotkilometer had achtergelaten.
De veertiende rit had een lange aanloop naar de hoofdattractie van de dag, de Monte Zoncolan, een 14 kilometer lange klim met in de laatste drie kilometer stijgingspercentages van boven de 20 procent. Een kopgroep van elf renners met daarbij Mollema en twee renners van Jumbo-Visma, Edoardo Affini en George Bennett, kreeg al snel een ruime voorsprong. Zeven van de aanvankelijke twaalf koplopers begonnen aan de beklimming van de Zoncolan met een marge van ruim zes minuten.
Klassement
In het eerste deel van de klim nam Tratnik een kleine voorsprong. De Sloveen van Bahrain-Victorious kreeg daarna gezelschap van de Italiaan Fortunato. Een viertal met daarbij Mollema begon aan de laatste drie kilometer met een achterstand van bijna een minuut, maar kon niet meer bij de koplopers komen.
Uit de groep van favorieten moest Vincenzo Nibali al vroeg lossen. In de slotkilometers moest ook de Belg Remco Evenepoel de groep van de rozetruidrager laten gaan. Op een aanval van Yates kon alleen Bernal reageren. Met z’n tweeën reden de klassementsrenners weg bij de concurrenten. In de slotkilometer liet de Colombiaan ook Yates nog achter en passeerde hij Mollema.
In het klassement heeft Bernal een voorsprong van 1.33 minuut op Yates en 1.51 op de Italiaan Damiano Caruso. De Rus Alexander Vlasov zakte van de tweede naar de vierde plaats op 1.57 van de Colombiaan.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
11 minuten geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
21 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
9 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
11 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
14 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
16 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
16 uur geleden