Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Fortunato wint in Giro rit naar Monte Zoncolan

Wielrenner Fortunato wint in Giro rit naar Monte Zoncolan

MONTE ZONCOLAN (ANP) - Wielrenner Lorenzo Fortunato heeft in de Giro d'Italia de etappe naar de top van de Monte Zoncolan gewonnen. De 25-jarige Italiaan van de kleine ploeg EOLO-Kometa kwam van de groep vroege vluchters solo aan op de roemruchte berg en pakte zijn eerste profzege.

Fortunato had medevluchter Jan Tratnik uit Slovenië in de steile slotkilometers achtergelaten. Bauke Mollema, die ook onderdeel uitmaakte van de kopgroep, finishte als vijfde.

"Ik kan nog niet helemaal geloven wat ik heb gedaan, ik ben heel blij", zei Fortunato, die zijn ploeggenoot Vincenzo Albenese - die in de kopgroep veel werk had verzet - uitvoerig bedankte. "Ik had het daardoor gemakkelijk tot aan de Zoncolan. Daar heb ik aangevallen en ben ik naar Tratnik gereden. Ik wist dat het laatste deel heel zwaar was en heb daar alles gegeven tot aan de streep."

Bernal

Klassementsleider Egan Bernal verdedigde zijn leiderstrui met succes. De Colombiaan van Ineos Grenadiers kwam als vierde binnen en pakte tijd op zijn concurrent Simon Yates uit Groot-Brittannië, die hij in de slotkilometer had achtergelaten.

De veertiende rit had een lange aanloop naar de hoofdattractie van de dag, de Monte Zoncolan, een 14 kilometer lange klim met in de laatste drie kilometer stijgingspercentages van boven de 20 procent. Een kopgroep van elf renners met daarbij Mollema en twee renners van Jumbo-Visma, Edoardo Affini en George Bennett, kreeg al snel een ruime voorsprong. Zeven van de aanvankelijke twaalf koplopers begonnen aan de beklimming van de Zoncolan met een marge van ruim zes minuten.

Klassement

In het eerste deel van de klim nam Tratnik een kleine voorsprong. De Sloveen van Bahrain-Victorious kreeg daarna gezelschap van de Italiaan Fortunato. Een viertal met daarbij Mollema begon aan de laatste drie kilometer met een achterstand van bijna een minuut, maar kon niet meer bij de koplopers komen.

Uit de groep van favorieten moest Vincenzo Nibali al vroeg lossen. In de slotkilometers moest ook de Belg Remco Evenepoel de groep van de rozetruidrager laten gaan. Op een aanval van Yates kon alleen Bernal reageren. Met z’n tweeën reden de klassementsrenners weg bij de concurrenten. In de slotkilometer liet de Colombiaan ook Yates nog achter en passeerde hij Mollema.

In het klassement heeft Bernal een voorsprong van 1.33 minuut op Yates en 1.51 op de Italiaan Damiano Caruso. De Rus Alexander Vlasov zakte van de tweede naar de vierde plaats op 1.57 van de Colombiaan.

Meer uit Sport

WK korfbal 2027 in 12 Nederlandse speelsteden, finale in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.

3 uur geleden
Tennisser Cobolli ten koste van Zverev naar finale München

MÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.

4 uur geleden
Peet helpt korfballers DVO aan eerste landstitel in de zaal

ROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.

4 uur geleden
Turnster Sanne Wevers werkt aan comeback met oog op WK Rotterdam

DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.

13 uur geleden
Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

23 uur geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

1 dag geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

1 dag geleden