Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Formolo soleert naar etappezege in Dauphiné

Wielrenner Formolo soleert naar etappezege in Dauphiné

SAINT-MARTIN-DE-BELVILLE (ANP) - De Italiaanse wielrenner Davide Formolo heeft na een solo van meer dan 120 kilometer de derde etappe van het Critérium du Dauphiné op zijn naam geschreven. De renner van Team Emirates zag op de slotlklim van 14,6 kilometer naar het Franse skidorp Saint-Martin-de-Belville een riante voorsprong zienderogen slinken, maar hield toch stand tot aan de finish.

Hij hield ruim 30 seconden over op Primoz Roglic. De Sloveense kopman van Jumbo-Visma won de spint van de eerste groep en passeerde als tweede de meet. Hij behield de leiding in het algemeen klassement. De Franse renner Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) eindigde als derde. Egan Bernal (Team Ineos) en Nairo Quintana (Arkéa), twee geduchte concurrenten, kwamen een kleine 10 seconden na Roglic boven.

Steven Kruijswijk en Tom Dumoulin reden in dienst van Roglic. Ze bepaalden op de slotklim lang het tempo van de achtervolgers, maar haakten vlak voor de top af. Dumoulin arriveerde als eerste Nederlander op de 19e plaats, 1.21 na winnaar Formolo. Kruijswijk werd 21e op 1.46.

Weer veel beklimmingen

In het algemeen klassement heeft Roglic 14 tellen voorsprong op Pinot en 20 op de Duitser Emanuel Buchmann (BORA-hansgrohe). Dumoulin is de nummer 13 in de stand op 2.03, Kruijswijk staat 17e op 2.38.

Formolo was mee in de vroege vlucht van de dag en koos samen met de Fransman Pierre Latour het avontuur vlak voor de voet van de Col de la Madeleine. Hij loste Latour op die beruchte Alpencol en reed vanaf dat moment alleen. Met 4 minuten voorsprong begon hij aan de slotklim. De Italiaanse kampioen had het vooral in de laatste kilometers erg zwaar, maar bracht zijn lange solo toch tot een succesvol einde. Hij boekte de vierde overwinning in zijn profcarrière.

De vierde en voorlaatste etappe op zaterdag is er weer een met veel beklimmingen; onder meer de Montée de Bisanne van buitencategorie en de finish ligt bergop in Megève. Voor de renners is het Critérium du Dauphiné een belangrijke voorbereidingskoers op de Tour de France, die eind augustus begint.

Meer uit Sport

Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

10 uur geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

11 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

11 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

12 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

13 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

13 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

18 uur geleden