Wielrenner Formolo soleert naar etappezege in Dauphiné
SAINT-MARTIN-DE-BELVILLE (ANP) - De Italiaanse wielrenner Davide Formolo heeft na een solo van meer dan 120 kilometer de derde etappe van het Critérium du Dauphiné op zijn naam geschreven. De renner van Team Emirates zag op de slotlklim van 14,6 kilometer naar het Franse skidorp Saint-Martin-de-Belville een riante voorsprong zienderogen slinken, maar hield toch stand tot aan de finish.
Hij hield ruim 30 seconden over op Primoz Roglic. De Sloveense kopman van Jumbo-Visma won de spint van de eerste groep en passeerde als tweede de meet. Hij behield de leiding in het algemeen klassement. De Franse renner Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) eindigde als derde. Egan Bernal (Team Ineos) en Nairo Quintana (Arkéa), twee geduchte concurrenten, kwamen een kleine 10 seconden na Roglic boven.
Steven Kruijswijk en Tom Dumoulin reden in dienst van Roglic. Ze bepaalden op de slotklim lang het tempo van de achtervolgers, maar haakten vlak voor de top af. Dumoulin arriveerde als eerste Nederlander op de 19e plaats, 1.21 na winnaar Formolo. Kruijswijk werd 21e op 1.46.
Weer veel beklimmingen
In het algemeen klassement heeft Roglic 14 tellen voorsprong op Pinot en 20 op de Duitser Emanuel Buchmann (BORA-hansgrohe). Dumoulin is de nummer 13 in de stand op 2.03, Kruijswijk staat 17e op 2.38.
Formolo was mee in de vroege vlucht van de dag en koos samen met de Fransman Pierre Latour het avontuur vlak voor de voet van de Col de la Madeleine. Hij loste Latour op die beruchte Alpencol en reed vanaf dat moment alleen. Met 4 minuten voorsprong begon hij aan de slotklim. De Italiaanse kampioen had het vooral in de laatste kilometers erg zwaar, maar bracht zijn lange solo toch tot een succesvol einde. Hij boekte de vierde overwinning in zijn profcarrière.
De vierde en voorlaatste etappe op zaterdag is er weer een met veel beklimmingen; onder meer de Montée de Bisanne van buitencategorie en de finish ligt bergop in Megève. Voor de renners is het Critérium du Dauphiné een belangrijke voorbereidingskoers op de Tour de France, die eind augustus begint.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
9 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
9 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
11 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
11 uur geleden