Wielrenner Ewan zegeviert weer in Tour Down Under
MURRAY BRIDGE (ANP) - Caleb Ewan heeft ook de vierde etappe van de Tour Down Under op zijn naam geschreven. De Australische wielrenner, die in de sprint onder anderen de Ier Sam Bennett en Jasper Philipsen uit België aftroefde, won eerder al de tweede rit. Timo Roosen was in Murray Bridge met zijn zestiende plek de beste Nederlander.
Richie Porte uit Australië behield de leiding in het klassement. Dylan van Baarle staat negende in het algemeen klassement, op vijftien seconden van de leider. Kopman George Bennett van Jumbo-Visma reed lek in de laatste kilometers, maar hij wist zijn vijfde plaats toch te behouden.
"Al met al zijn we de etappe goed doorgekomen. Het was vanaf 50 kilometer voor het einde een stressvolle bedoening. We zetten de boel op zo’n 20 kilometer van de streep zelf in gang. Helaas reed George toen plotseling lek. Er was geen paniek, maar het was wel een heel slecht moment", aldus Addy Engels, ploegleider bij Jumbo-Visma.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.
3 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).
5 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.
5 uur geledenMIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
9 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
9 uur geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
11 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
12 uur geleden