Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Evenepoel wint voor derde keer Clásica San Sebastián

Wielrenner Evenepoel wint voor derde keer Clásica San Sebastián

SAN SEBASTIAN (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel heeft voor de derde keer de klassieker Clásica San Sebastián gewonnen. De Belgische kopman van Soudal-Quick Step klopte aan de finish zijn Spaanse medevluchter Pello Bilbao.

De 23-jarige Evenepoel lijkt op tijd in vorm voor de WK die volgende week in Glasgow beginnen. Hij verdedigt daar zijn wereldtitel op de weg en lijkt ook kansrijk in de tijdrit. Bilbao beleeft ondanks zijn tweede plaats een prachtig seizoen. De Bask won een etappe in de Tour de France en eindigde daar als zesde in het algemeen klassement.

Evenepoel ging zo'n 70 kilometer voor de aankomst in de aanval. De Belg creëerde een kopgroep met Bilbao, Aleksandr Vlasov, Romain Bardet, Nathan Van Hooydonck en Alberto Bettiol. Voor Bardet, Van Hooydonck en Bettiol lag het tempo al snel te hoog. Zo'n 8 kilometer voor de finish haakte ook de Rus Vlasov af op de afsluitende beklimming naar de top van de Murgil Tontorra. Vervolgens besliste Evenepoel de race met een machtige sprint

De Belg leek eerder dit seizoen een belangrijke kandidaat voor de eindzege van de Ronde van Italië. Maar na twee ritzeges moest hij de Giro na een positieve coronatest verlaten. De Italiaanse rittenkoers werd daarna gewonnen door de Sloveen Primoz Roglic van Jumbo-Visma. In de Ronde van Zwitserland keerde Evenepoel vorige maand terug in koers, resulterend in een ritzege en de derde plaats in het eindklassement. Na de WK neemt Evenepoel ook deel aan de Vuelta.

Meer uit Sport

Turner Schmidt na blessure in WK-selectie, De Munck ontbreekt

ROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) is opgenomen in de Nederlandse ploeg voor de WK in Rotterdam. Schmidt ontbrak deze zomer nog bij de EK in Zagreb door een blessure aan zijn linkerschouder, maar bleek tijdens de kwalificatiewedstrijden fit genoeg voor een plek in de selectie.

33 minuten geleden
Formule 1-coureur Alonso (45) jaar langer bij Aston Martin

DADFORD (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso rijdt ook volgend seizoen bij Aston Martin. De 45-jarige Spanjaard heeft zijn contract met een jaar verlengd tot eind 2027, meldt de Britse renstal. Ook zijn Canadese teamgenoot Lance Stroll verlengde zijn contract en neemt volgend jaar opnieuw plaats in de racewagen.

19 uur geleden
Zestienvoudig wereldkampioen Taylor gaat weer darten

PORTSMOUTH (ANP) - Zestienvoudig wereldkampioen darten Phil Taylor heeft zijn terugkeer in de sport aangekondigd. De 66-jarige Engelsman, bijgenaamd 'The Power', is sinds 2018 met pensioen. Hij keert in november terug bij de Modus Super Series in Portsmouth, als teamgenoot van Adrian Lewis.

20 uur geleden
Zeven jaar cel voor oud-snookeraar Dott (49) om kindermisbruik

EDINBURGH (ANP) - Voormalig wereldkampioen Graeme Dott is dinsdag in de Schotse hoofdstad Edinburgh veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar vanwege seksueel kindermisbruik. Dat melden Britse media waaronder de BBC. De 49-jarige Schot werd eerder schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel kindermisbruik tussen 1993 en 2010.

21 uur geleden
Van Bommel wil Nations League met België winnen

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).

1 dag geleden
Infantino onderzoekt of FIFA aan 211 bonden meer geld kan geven

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino gaat onderzoeken of hij meer geld uit kan keren aan de 211 nationale voetbalbonden. Dit doet hij volgens persbureau Reuters in navolging van oproepen van de continentale bonden UEFA en CONCACAF om 1,85 miljard euro uit de reserves van de wereldvoetbalbond vrij te maken.

1 dag geleden
Assefa na dramatische zege marathon Berlijn maanden uitgeschakeld

BERLIJN (ANP/DPA) - De Ethiopische Tigst Assefa, die zondag de marathon van Berlijn op dramatische wijze won, moet een achillespeesoperatie ondergaan. Dat heeft een woordvoerder van de marathonorganisatie bevestigd aan het Duitse persbureau dpa. De 29-jarige atlete is naar verwachting maanden uitgeschakeld.

1 dag geleden