Wielrenner Evenepoel wint ook Ronde van Burgos
LAGUNAS DE NEILA (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel heeft ook zijn derde etappekoers van dit jaar gewonnen. Het 20-jarige toptalent van Deceuninck - Quick-Step verdedigde met succes zijn leidende positie in het klassement in de slotrit met aankomst bergop. Evenepoel kwam als derde boven op de klim naar Lagunas de Neila.
De Colombiaan Iván Ramiro Sosa, de afgelopen twee jaar winnaar van de Ronde van Burgos, won voor de derde keer op rij de slotrit naar Lagunas de Neila. De 22-jarige renner van Team Ineos sprong in de laatste honderden meters weg bij Mikel Landa en Evenepoel. De Spanjaard van Bahrain McLaren eindigde als tweede, Evenepoel als derde.
De Belg was begin dit jaar de beste in de rondes van San Juan en de Algarve. Evenepoel legde donderdag de basis voor zijn overwinning in Burgos. Hij schudde op de flanken van de Picón Blanco al zijn concurrenten af en soleerde bergop naar de zege in de derde etappe.
Voorsprong
"Missie geslaagd", zei Evenepoel. "Ik moest pijn lijden, ik moest vechten. En nu voel ik me geweldig. Ik had Landa voortdurend in het vizier en kon zijn aanvallen pareren. Dit was een perfecte dag." Hij hield in het eindklassement 30 seconden voorsprong over op Landa.
George Bennett, de Nieuw-Zeelandse kopman van Jumbo-Visma, begon als nummer 2 van het klassement aan de slotrit. Bennett moest echter lossen op de slotklim en beëindigde de Ronde van Burgos als vijfde, op 1.40 van de Belg die in eigen land veelvuldig wordt vergeleken met Eddy Merckx, vijfvoudig winnaar van de Tour de France.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
3 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
4 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
11 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden