Wielrenner Evenepoel slaat toe in tijdrit van Vuelta
ALICANTE (ANP) - Remco Evenepoel heeft de leiding in de Ronde van Spanje nog steviger in handen gekregen. De Belgische kopman van Quick-Step - Alpha Vinyl was een klasse apart in de tiende etappe, een individuele tijdrit over 30,9 kilometer van Elche naar Alicante.
Evenepoel haalde op een vlak parcours als enige een gemiddelde boven de 55 kilometer per uur. Primoz Roglic eindigde als tweede. De Sloveen van Jumbo-Visma moest 48 seconden toegeven. De Franse tijdritspecialist Rémi Cavagna werd derde op 1 minuut.
Roglic klom naar de tweede plaats van het algemeen klassement. Hij heeft nu een achterstand van 2.41 op Evenepoel. Enric Mas zakte naar de derde plaats, op 3.03 van de Belgische leider van het klassement.
Dylan van Baarle was met een 21e plaats de beste Nederlander. Thymen Arensman (2.59) en Wilco Kelderman (3.46) moesten veel toegeven op Evenepoel, die vooraf al aankondigde dat hij zijn zinnen had gezet op de enige individuele tijdrit van deze Vuelta. Vorig jaar pakte de Belg bij de WK brons op de tijdrit, in 2019 won hij op deze discipline al zilver bij de WK.
Evenepoel had niet verwacht dat hij 48 seconden sneller zou zijn dan Roglic. "Dat is echt een grote verrassing voor me", zei hij. "Mijn benen deden zoveel pijn aan het einde van de tijdrit, maar het is zo mooi dat ik deze tijdrit in de rode leiderstrui heb gewonnen. Nu ga ik vechten om de Vuelta te winnen."
De elfde etappe is overwegend vlak en gaat van Alhama de Murcia naar natuurgebied Cabo de Gata.
Meer uit Sport
HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
1 dag geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
1 dag geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
1 dag geleden