Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Evenepoel slaat toe in tijdrit van Vuelta

Wielrenner Evenepoel slaat toe in tijdrit van Vuelta

ALICANTE (ANP) - Remco Evenepoel heeft de leiding in de Ronde van Spanje nog steviger in handen gekregen. De Belgische kopman van Quick-Step - Alpha Vinyl was een klasse apart in de tiende etappe, een individuele tijdrit over 30,9 kilometer van Elche naar Alicante.

Evenepoel haalde op een vlak parcours als enige een gemiddelde boven de 55 kilometer per uur. Primoz Roglic eindigde als tweede. De Sloveen van Jumbo-Visma moest 48 seconden toegeven. De Franse tijdritspecialist Rémi Cavagna werd derde op 1 minuut.

Roglic klom naar de tweede plaats van het algemeen klassement. Hij heeft nu een achterstand van 2.41 op Evenepoel. Enric Mas zakte naar de derde plaats, op 3.03 van de Belgische leider van het klassement.

Dylan van Baarle was met een 21e plaats de beste Nederlander. Thymen Arensman (2.59) en Wilco Kelderman (3.46) moesten veel toegeven op Evenepoel, die vooraf al aankondigde dat hij zijn zinnen had gezet op de enige individuele tijdrit van deze Vuelta. Vorig jaar pakte de Belg bij de WK brons op de tijdrit, in 2019 won hij op deze discipline al zilver bij de WK.

Evenepoel had niet verwacht dat hij 48 seconden sneller zou zijn dan Roglic. "Dat is echt een grote verrassing voor me", zei hij. "Mijn benen deden zoveel pijn aan het einde van de tijdrit, maar het is zo mooi dat ik deze tijdrit in de rode leiderstrui heb gewonnen. Nu ga ik vechten om de Vuelta te winnen."

De elfde etappe is overwegend vlak en gaat van Alhama de Murcia naar natuurgebied Cabo de Gata.

Meer uit Sport

Tennisser Shelton wint Amerikaanse finale in Dallas

DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.

9 uur geleden
Schaakgrootheid Carlsen voegt weer een wereldtitel toe

WANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.

9 uur geleden
Trainer Van Velde voltooit levenswerk met goud sprintster Kok

MILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.

12 uur geleden
Nederland na goud Kok en zilver Leerdam vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.

14 uur geleden
Vittozzi bezorgt gastland Italië eerste biatlongoud bij OS ooit

ANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.

14 uur geleden
De Minaur slaat in derde finale toe en ziet naam op boarding Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.

14 uur geleden
Kok pakt eerste Nederlandse goud bij vrouwen op 500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.

14 uur geleden