Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Evenepoel richt zich op behoud tweede plaats in Tour

Wielrenner Evenepoel richt zich op behoud tweede plaats in Tour

ÉVIAN-LES-BAINS (ANP/BELGA) - Wielrenner Remco Evenepoel gaat "niet zweven" nu hij de tweede plaats in de Tour de France bezet. De 26-jarige Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe richt zich op het verdedigen van zijn positie en de tijdrit van dinsdag. Dat zei de tweevoudig olympisch kampioen maandag op de rustdag tijdens een online persmoment van zijn ploeg.

Evenepoel won zondag de vijftiende etappe voor geletruidrager Tadej Pogačar. Hij schoof door het uitvallen van Jonas Vingegaard door naar de tweede plaats in de stand, op vijf minuten van Pogačar.

"Je mag niet van de situatie uitgaan waarin er iets met Tadej gebeurt", zei Evenepoel maandag. "Ik ga niet beginnen te zweven en dromen van Tourwinst. Als alles normaal verloopt, is die heel ver buiten bereik. Mijn mindset is om te proberen mijn tweede plaats in de stand vast te houden, te beginnen met morgen. Ik moet niet naar boven kijken in het klassement, maar naar het verdedigen van mijn eigen plaats."

Tijdrit

Naast de tijdrit, een specialiteit van Evenepoel, staan er onder meer ook nog drie bergritten op het programma. Op vrijdag en zaterdag ligt de finish op l'Alpe d'Huez. "Ik ga de beste derde week van mijn carrière proberen te rijden", vertelde Evenepoel. "De tijdrit van morgen is heel belangrijk. De twee dagen nadien probeer ik zo economisch mogelijk door te komen, om vrijdag en zaterdag weer op mijn best te zijn."

De tijdrit gaat over 26,1 kilometer van Évian-les-Bains naar Thonon-les-Bains. "Het is een mooie tijdrit, maar de afdaling is wel een beetje op de limiet: erg snel en erg technisch, een beetje gevaarlijk. Ik ga het maximale geven en proberen te winnen", aldus Evenepoel.

Meer uit Sport

Nederlandse turners na eerste dag WK op plek vijf, Japan leidt

ROTTERDAM (ANP) - Turners Casimir Schmidt, Elijah Faverus, Amine Abaidi, Loran de Munck en Jermain Grünberg bezetten na vier van de zes startgroepen (subdivisies) de vijfde plek in het landenklassement bij de WK in Rotterdam. Olympisch teamkampioen Japan gaat aan de leiding (254,529 punten), gevolgd door Europees kampioen Groot-Brittannië (251,460).

3 uur geleden
Turner De Munck hoopt dat WK-teamfinale haalbaar is

ROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) hoopt dat de teamscore van de Nederlandse ploeg voldoende is voor een plek in de teamfinale. Na drie van de zes startgroepen staat Nederland tweede. De beste acht landenteams gaan naar de finale.

3 uur geleden
Turner Schmidt na dagen van twijfel opgelucht bij WK

ROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) heeft eerder deze week getwijfeld of hij wel in actie kon komen bij de WK in Rotterdam. Dat zei hij na afloop van de kwalificatiewedstrijd.

4 uur geleden
Nederlandse turners moeten voorlopig afwachten bij WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners moeten bij de WK in Rotterdam nog lang wachten voor duidelijk is waar hun teamtotaal van 242,995 punten ze brengt. Na drie van de zes startgroepen (subdivisies) bezetten turners Casimir Schmidt, Loran de Munck, Elijah Faverus, Amine Abaidi en Jermain Grünberg de tweede plek in het landenklassement. De Russische ploeg, uitkomend als World Gymnastics 2, gaat voorlopig aan de leiding met 249,162 punten.

6 uur geleden
Borghesi wint vierde etappe Eneco Tour, Nooijen behoudt leiding

WIJSTER (ANP) - Wielrenster Letizia Borghesi heeft de vierde etappe van de Eneco Tour op haar naam geschreven. De Italiaanse van AG Insurance - Soudal was op de keien naar de top van de VAM-berg de sterkste en bleef Pfeiffer Georgi (Team Picnic PostNL) voor. Lieke Nooijen werd derde en gaat zondag als klassementsleidster de slotetappe in.

9 uur geleden
Van Empel viert rentree met vierde plaats in veldrit Meulebeke

MEULEBEKE (ANP) - Fem van Empel heeft haar rentree in het veldrijden gevierd met de vierde plaats in de Berencross in het Belgische Meulebeke. De 24-jarige drievoudig wereldkampioene was er bijna een jaar lang uit door mentale problemen.

9 uur geleden
Russische turners voorlopig aan de leiding bij WK in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Russische turnmannen, uitkomend als World Gymnastics 2, hebben na de tweede van in totaal zes startgroepen (subdivisies) de leiding gepakt in het landenklassement bij de WK turnen in Rotterdam.

10 uur geleden