Wielrenner Evenepoel raakt ploeggenoot Pedersen kwijt door val
TURIJN (ANP/BELGA) - Wielrenner Remco Evenepoel van Soudal Quick-Step is in de derde etappe ploeggenoot Casper Pedersen kwijtgeraakt. De Deen was in de derde etappe van Piacenza naar Turijn betrokken bij een valpartij op 15 kilometer van de streep en brak daarbij een sleutelbeen.
Pedersen, die bezig was aan zijn derde Tour, wordt verder onderzocht in het ziekenhuis in Herentals, meldt de ploeg. Daarna wordt besloten over verdere behandeling.
Evenepoel behield de witte trui van het jongerenklassement en de Belgische kopman staat derde in dezelfde tijd als geletruidrager Richard Carapaz uit Ecuador. Evenepoel had in Turijn net als Carapaz de gele trui kunnen overnemen van de Sloveen Tadej Pogacar door voorin het peloton te finishen, maar slaagde daar niet in.
Tweede uitvaller
"Ik moest niets", zei Evenepoel na de rit over de strijd om de gele trui. "Veilig binnenkomen, dat was vandaag mijn eerste opdracht. Dat is gelukt. Ik sta hier zonder blessures. Er zijn anderen serieus gevallen. Dat was minder fijn om te zien."
Pedersen is na de Italiaan Michele Gazzoli van Astana de tweede uitvaller in deze Ronde van Frankrijk.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviƫr Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
7 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
20 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
21 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geleden