Wielrenner Evenepoel raakt ploeggenoot Pedersen kwijt door val
TURIJN (ANP/BELGA) - Wielrenner Remco Evenepoel van Soudal Quick-Step is in de derde etappe ploeggenoot Casper Pedersen kwijtgeraakt. De Deen was in de derde etappe van Piacenza naar Turijn betrokken bij een valpartij op 15 kilometer van de streep en brak daarbij een sleutelbeen.
Pedersen, die bezig was aan zijn derde Tour, wordt verder onderzocht in het ziekenhuis in Herentals, meldt de ploeg. Daarna wordt besloten over verdere behandeling.
Evenepoel behield de witte trui van het jongerenklassement en de Belgische kopman staat derde in dezelfde tijd als geletruidrager Richard Carapaz uit Ecuador. Evenepoel had in Turijn net als Carapaz de gele trui kunnen overnemen van de Sloveen Tadej Pogacar door voorin het peloton te finishen, maar slaagde daar niet in.
Tweede uitvaller
"Ik moest niets", zei Evenepoel na de rit over de strijd om de gele trui. "Veilig binnenkomen, dat was vandaag mijn eerste opdracht. Dat is gelukt. Ik sta hier zonder blessures. Er zijn anderen serieus gevallen. Dat was minder fijn om te zien."
Pedersen is na de Italiaan Michele Gazzoli van Astana de tweede uitvaller in deze Ronde van Frankrijk.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
24 minuten geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
7 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden