Wielrenner Evenepoel: nog geen datum voor rentree
ALTEA (ANP) - Remco Evenepoel kan nog niet zeggen wanneer hij weer in wielerkoersen te zien is. Het Belgische supertalent kwam in augustus in de Ronde van Lombardije zwaar ten val en ondervindt een terugslag in zijn revalidatie. "Ik heb meer tijd nodig om klaar te zijn voor het seizoen", zei de 20-jarige renner van Deceuninck - Quick-Step bij de virtuele teampresentatie van zijn ploeg.
Evenepoel, die afgelopen jaar alle vier de etappekoersen die hij reed ook won, viel tijdens de Ronde van Lombardije over een muurtje van een brug en belandde enkele meters lager. Hij liep daarbij onder meer een bekkenbreuk en een kneuzing aan zijn rechterlong op. Fietsen zit er momenteel even niet in, vertelde hij. "Ik heb wat probleempjes als ik op de fiets zit. De plaatsen waar de breuken zaten, voelen pijnlijk. Daarom doe ik de laatste weken vooral cardiotrainingen, met lopen en zwemmen."
Veel zorgen wil Evenepoel zich niet maken. "De Giro en de Olympische Spelen blijven het hoofddoel, net als vorig jaar. Ik heb altijd gezegd dat ik in februari weer 100 procent wil zijn. Ik lig niet achter op schema, er is geen paniek."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
11 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
22 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
5 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
19 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
19 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
20 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
20 uur geleden