Wielrenner Evenepoel neemt leiding over van Roglic in Baskenland
MALLABIA (ANP) - Remco Evenepoel heeft de leiding in de Ronde van Baskenland overgenomen van Primoz Roglic. De Belg van Quick-Step Alpha Vinyl eindigde in de vijfde etappe van Zamudio naar Mallabia als derde. De Spanjaard Carlos Rodríguez van Ineos won de rit en boekte zijn eerste profzege.
Rodríguez reed lang in het wiel van zijn landgenoot en de laatst overgebleven medevluchter Marc Soler. Vlak voor de top van de laatste lange beklimming, de Karabieta, ging hij ervandoor. In het peloton versnelde Evenepoel. De Belgische nummer 2 uit het klassement kreeg zes renners mee onder wie Roglic' ploeggenoot Jonas Vingegaard van Jumbo-Visma. Maar de Sloveen zelf kon niet aanklampen en verloor veel tijd. De achtervolgers kwamen op de steile aankomst tot op minder dan 10 seconden van Rodríguez. Daar pakte de Colombiaan Daniel Felipe Martínez de tweede plaats voor Evenepoel.
In het klassement heeft Evenepoel 2 seconden voorsprong op Martínez van Ineos. Roglic kwam binnen op 1.16 minuut en zakte naar de achtste plaats.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Het uitvoerend comité van het IOC heeft ijsstadion Thialf in Heerenveen goedgekeurd als schaatslocatie voor de Olympische Winterspelen van 2030, die plaatsvinden in de Franse Alpen. Dat heeft de olympische organisatie maandag bekendgemaakt.
4 uur geledenWOERDEN (ANP) - Organisaties van sportevenementen worstelen door de aanhoudende hitte met de vraag of de geplande wedstrijden deze week kunnen doorgaan. Bij de Singelloop in Woerden gaat de hardloopwedstrijd maandagavond over 5 en 10 kilometer wel door, maar zijn de onderdelen voor kinderen afgelast, laat een woordvoerder weten. De jongste deelnemers zouden starten in de vroege avond, een warm moment.
11 uur geledenBONN (ANP/DPA) - De Italiaanse atleet Alex Schwazer is in april bij de open Duitse nationale wegkampioenschappen positief getest op het bloeddopingmiddel epo. Het Duitse nationale antidopingagentschap (NADA) is een procedure tegen de olympisch kampioen snelwandelen van 2008 gestart. Hij is tevens voorlopig geschorst.
11 uur geledenASSEN (ANP) - Het TT Circuit Assen neemt voor de aankomende TT van 26 tot en met 28 juni extra maatregelen vanwege de verwachte warmte. Bezoekers mogen eigen flessen meenemen mits deze niet van glas zijn, laat de organisatie weten. Ook zijn er verspreid over het terrein waterpunten en toiletgebouwen waar bezoekers hun fles gratis kunnen vullen.
13 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Golfer Wyndham Clark heeft voor de tweede keer de US Open gewonnen. De 32-jarige Amerikaan hield in de laatste ronde op de bij New York gelegen Shinnecock Hills Golf Club net genoeg over van zijn ruime voorsprong, die hij al sinds de eerste ronde in handen had. Zo werd Clark de negende winnaar ooit die van begin tot eind leidde.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.
1 dag geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede week in de Nations League afgesloten met de vierde zege. De ploeg van bondscoach Felix Kozlowski versloeg in Bangkok gastland Thailand in drie sets: 25-23 25-22 25-15.
1 dag geleden