Wielrenner Evenepoel neemt leiding over van Roglic in Baskenland
MALLABIA (ANP) - Remco Evenepoel heeft de leiding in de Ronde van Baskenland overgenomen van Primoz Roglic. De Belg van Quick-Step Alpha Vinyl eindigde in de vijfde etappe van Zamudio naar Mallabia als derde. De Spanjaard Carlos Rodríguez van Ineos won de rit en boekte zijn eerste profzege.
Rodríguez reed lang in het wiel van zijn landgenoot en de laatst overgebleven medevluchter Marc Soler. Vlak voor de top van de laatste lange beklimming, de Karabieta, ging hij ervandoor. In het peloton versnelde Evenepoel. De Belgische nummer 2 uit het klassement kreeg zes renners mee onder wie Roglic' ploeggenoot Jonas Vingegaard van Jumbo-Visma. Maar de Sloveen zelf kon niet aanklampen en verloor veel tijd. De achtervolgers kwamen op de steile aankomst tot op minder dan 10 seconden van Rodríguez. Daar pakte de Colombiaan Daniel Felipe Martínez de tweede plaats voor Evenepoel.
In het klassement heeft Evenepoel 2 seconden voorsprong op Martínez van Ineos. Roglic kwam binnen op 1.16 minuut en zakte naar de achtste plaats.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
8 uur geledenVILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
12 uur geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
16 uur geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
17 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.
1 dag geleden