Wielrenner Evenepoel neemt leiding over van Roglic in Baskenland
MALLABIA (ANP) - Remco Evenepoel heeft de leiding in de Ronde van Baskenland overgenomen van Primoz Roglic. De Belg van Quick-Step Alpha Vinyl eindigde in de vijfde etappe van Zamudio naar Mallabia als derde. De Spanjaard Carlos Rodríguez van Ineos won de rit en boekte zijn eerste profzege.
Rodríguez reed lang in het wiel van zijn landgenoot en de laatst overgebleven medevluchter Marc Soler. Vlak voor de top van de laatste lange beklimming, de Karabieta, ging hij ervandoor. In het peloton versnelde Evenepoel. De Belgische nummer 2 uit het klassement kreeg zes renners mee onder wie Roglic' ploeggenoot Jonas Vingegaard van Jumbo-Visma. Maar de Sloveen zelf kon niet aanklampen en verloor veel tijd. De achtervolgers kwamen op de steile aankomst tot op minder dan 10 seconden van Rodríguez. Daar pakte de Colombiaan Daniel Felipe Martínez de tweede plaats voor Evenepoel.
In het klassement heeft Evenepoel 2 seconden voorsprong op Martínez van Ineos. Roglic kwam binnen op 1.16 minuut en zakte naar de achtste plaats.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
1 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
3 uur geledenMARTINSICURO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft met een indrukwekkende sprint zijn tweede ritzege geboekt van deze Tirreno-Adriatico. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech ging in het Italiaanse Martinsicuro al vroeg aan en was verreweg de snelste van een kopgroep van een tiental renners. De Italiaan Giulio Pellizzari werd tweede.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiesters Barbara van Bergen en Claire Petit zijn er niet in geslaagd een medaille te veroveren op de reuzenslalom in Cortina d'Ampezzo. De 47-jarige Van Bergen eindigde bij de zitskiesters als vijfde, na zaterdag een lichte hersenschudding te hebben opgelopen op de afdaling. Staandskiester Petit (22) werd in haar tweede manche gediskwalificeerd na problemen met een stok vlak na de start.
5 uur geledenSHANGHAI (ANP/RTR) - Ferrari wil in de vrije training voor de Grote Prijs van China de roterende achtervleugel gebruiken. Lewis Hamilton meldde tijdens de persconferentie van de tweede race dat het de bedoeling was dat het team de vleugel pas later in het seizoen zou introduceren.
5 uur geledenSHANGHAI (ANP/AFP) - Formule 1-coureur George Russell verwacht dit seizoen een "behoorlijk spannend gevecht" tussen zijn eigen team Mercedes en Ferrari. "Wij deden het afgelopen weekend heel goed in de kwalificatie, maar zondag zag je de echte snelheid. Toen was Ferrari qua rondetijden even snel als wij", zei de 28-jarige Britse winnaar van de openingsrace in Australië.
8 uur geleden