Wielrenner Evenepoel neemt leiding over van Roglic in Baskenland
MALLABIA (ANP) - Remco Evenepoel heeft de leiding in de Ronde van Baskenland overgenomen van Primoz Roglic. De Belg van Quick-Step Alpha Vinyl eindigde in de vijfde etappe van Zamudio naar Mallabia als derde. De Spanjaard Carlos Rodríguez van Ineos won de rit en boekte zijn eerste profzege.
Rodríguez reed lang in het wiel van zijn landgenoot en de laatst overgebleven medevluchter Marc Soler. Vlak voor de top van de laatste lange beklimming, de Karabieta, ging hij ervandoor. In het peloton versnelde Evenepoel. De Belgische nummer 2 uit het klassement kreeg zes renners mee onder wie Roglic' ploeggenoot Jonas Vingegaard van Jumbo-Visma. Maar de Sloveen zelf kon niet aanklampen en verloor veel tijd. De achtervolgers kwamen op de steile aankomst tot op minder dan 10 seconden van Rodríguez. Daar pakte de Colombiaan Daniel Felipe Martínez de tweede plaats voor Evenepoel.
In het klassement heeft Evenepoel 2 seconden voorsprong op Martínez van Ineos. Roglic kwam binnen op 1.16 minuut en zakte naar de achtste plaats.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
16 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
16 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
23 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
1 dag geleden