Wielrenner Evenepoel na val uit Giro d'Italia
SEGA DI ALA (ANP/BELGA) - Wielrenner Remco Evenepoel start donderdag niet meer in de achttiende etappe van de Ronde van Italië. Zijn ploeg Deceuninck - Quick-Step heeft besloten dat de 21-jarige Belg als gevolg van de val van woensdagmiddag de Giro verlaat.
Evenepoel was in de zeventiende etappe op ruim 36 minuten van ritwinnaar Daniel Martin binnengekomen. De wielrenner heeft daarna een scan ondergaan, waarbij geen breuken zijn vastgesteld. Wel had hij meerdere schaafwonden en kneuzingen, waarop de ploegleiding heeft besloten dat het beter was om de Giro te verlaten en eerst volledig te herstellen.
"Natuurlijk is het jammer om de wedstrijd te verlaten, het is mijn eerste grote ronde. Maar het was een mooie ervaring en ik hoop hier een keer terug te keren", reageerde Evenepoel.
Veel kneuzingen
"Het was een val die niet had hoeven gebeuren", keek de wielrenner erop terug. "Ik weet niet wat er precies gebeurde voor me, maar ik kwam door de bocht en zag enkele renners op de grond liggen. Ik kon er rechts niet langs, dus ik had geen andere mogelijkheid om een val te vermijden." Hij probeerde er links langs te rijden maar botste hard op de vangrail en ging er deels overheen.
Er is niets gebroken, bevestigde Evenepoel. "Maar ik heb veel kneuzingen en het heeft weinig zin om met deze pijn door te rijden. Ik ga terug naar België voor verdere onderzoeken."
Ronde van Lombardije
De wielrenner kwam vorig jaar in augustus zwaar ten val in de Ronde van Lombardije. Hij raakte toen bij een afdaling een muurtje en viel in een ravijn en liep daarbij een bekkenbreuk en een kneuzing aan zijn rechterlong op.
Hij kon pas na enkele maanden volledig trainen en reed in de Giro zijn eerste wedstrijd sinds Lombardije. Na een sterke eerste week waarin hij maar net naast de roze trui greep, verloor Evenepoel meer tijd in enkele lastige etappes. Voorafgaand aan de zeventiende etappe van woensdag stond hij op de 19e plek in het klassement op 28 minuten van rozetruidrager Egan Bernal.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst is er op de WK judo in Bakoe niet in geslaagd om de eerste medaille voor Nederland te winnen. De 24-jarige WK-debutante verloor de strijd om het brons in de klasse tot 78 kilogram van de Duitse Anna Monta Olekin. Het duel was binnen 2 minuten beslist op ippon.
14 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 start zaterdag van poleposition in de sprintrace. Het is de elfde keer in de carrière van de coureur van Red Bull dat hij de pole pakt voor de sprint.
15 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.
18 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.
20 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.
21 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.
23 uur geledenTASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.
1 dag geleden