Wielrenner Evenepoel mag fietstraining hervatten
BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel mag de fietstraining hervatten. Uit onderzoek is volgens zijn ploeg Deceuninck - Quick-Step gebleken dat hij voldoende hersteld is van zijn crash, een half jaar geleden in de Ronde van Lombardije.
"Ik ben natuurlijk heel blij dat ik weer op mijn fiets kan stappen en weer kan rijden. Voorlopig moet ik het stap voor stap doen en afhankelijk van mijn vooruitgang kunnen we mijn toekomstige programma bepalen. Maar het belangrijkste is dat ik vooruitgang boek", aldus de 21-jarige Evenepoel, die de vier etappekoersen waar hij vorig jaar voorafgaand aan de Ronde van Lombardije aan meedeed allemaal won.
De komende weken zal zijn vooruitgaan worden gevolgd door het medische team van Deceuninck - Quick-Step, dat in samenspraak met de renner en het management van de ploeg een terugkeer gaat plannen.
"Het herstelproces na een crash van de omvang die Remco had, zal altijd met een aantal ups en downs gepaard gaan. In het begin was het allemaal erg positief en ging het herstel heel snel, maar vervolgens hadden we een vertraging van het proces", aldus teamarts Philip Jansen. "Hoewel dit niets ergs was, moesten we even pauzeren. We zijn nu blij dat Remco verder kan trainen en kan toewerken naar de start van zijn seizoen. We zullen voorzichtig te werk moeten gaan en het zal nog een lange weg zijn om aan de start van een wedstrijd te staan, maar het gaat nu de goede kant op."
Het Belgische talent kwam in augustus vorig jaar in de Ronde van Lombardije zwaar ten val. Bij de crash liep hij onder meer een bekkenbreuk en een kneuzing aan zijn rechterlong op.
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.
9 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.
10 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.
12 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."
12 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.
13 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.
14 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.
14 uur geleden