Wielrenner Eisel stopt na profcarrière van 19 jaar
WENEN (ANP) - De Oostenrijkse wielrenner Bernhard Eisel (38) heeft zijn professionele loopbaan na negentien jaar beëindigd. Hij boekte in 2010 in Gent-Wevelgem zijn mooiste zege. Eisel behaalde ook overwinningen in de rondes van Qatar en Zwitserland en schreef in 2008 Parijs-Bourges op zijn naam.
De Oostenrijker begon zijn carrière in 2001 bij Quick.Step en fietste daarna ook voor Française des Jeux, T-Mobile, Columbia-HTC, Sky en Dimension Data (sinds 2016).
"Het was een voorrecht om voor de meest prestigieuze teams in de mooiste wedstrijden te mogen rijden. Ik heb vrienden voor het leven gemaakt en heb de wereld rondgereisd terwijl ik mijn dromen kon waarmaken. Maar nu is het tijd voor de volgende stap", liet de twaalfvoudig deelnemer aan de Tour de France weten. Hij reed zestien keer de klassieker Parijs-Roubaix uit, met de vijfde plek in 2006 als beste resultaat.
Eisel kwam bijna twee jaar geleden in het nieuws vanwege een hersenoperatie. Daarbij werd een hematoom verwijderd. De opeenhoping van bloed in de hersenen was een gevolg van een zware crash in de Tirreno-Adriatico.
Meer uit Sport
TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
13 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
15 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
16 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
16 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.
17 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.
17 uur geledenZAUCHENSEE (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een maand voor aanvang van de Winterspelen in Milaan en Cortina haar vorm onderstreept met een wereldbekerzege. De 41-jarige was in het Oostenrijkse Zauchensee de snelste op de afdaling.
19 uur geleden