Wielrenner Eisel stopt na profcarrière van 19 jaar
WENEN (ANP) - De Oostenrijkse wielrenner Bernhard Eisel (38) heeft zijn professionele loopbaan na negentien jaar beëindigd. Hij boekte in 2010 in Gent-Wevelgem zijn mooiste zege. Eisel behaalde ook overwinningen in de rondes van Qatar en Zwitserland en schreef in 2008 Parijs-Bourges op zijn naam.
De Oostenrijker begon zijn carrière in 2001 bij Quick.Step en fietste daarna ook voor Française des Jeux, T-Mobile, Columbia-HTC, Sky en Dimension Data (sinds 2016).
"Het was een voorrecht om voor de meest prestigieuze teams in de mooiste wedstrijden te mogen rijden. Ik heb vrienden voor het leven gemaakt en heb de wereld rondgereisd terwijl ik mijn dromen kon waarmaken. Maar nu is het tijd voor de volgende stap", liet de twaalfvoudig deelnemer aan de Tour de France weten. Hij reed zestien keer de klassieker Parijs-Roubaix uit, met de vijfde plek in 2006 als beste resultaat.
Eisel kwam bijna twee jaar geleden in het nieuws vanwege een hersenoperatie. Daarbij werd een hematoom verwijderd. De opeenhoping van bloed in de hersenen was een gevolg van een zware crash in de Tirreno-Adriatico.
Meer uit Sport
TESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo heeft in de sprint zijn tweede gouden medaille van de Olympische Winterspelen in Milaan gewonnen. Het is voor de 29-jarige Noor al het zevende goud van zijn carrière. Op de ranglijst van meest succesvolle olympiërs op de Winterspelen gaat hij Ireen Wüst voorbij, op basis van het aantal gouden medailles, en is hij nu de op drie na meest succesvolle winterolympiër aller tijden.
12 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers zijn diep ontgoocheld na de mislukte medaillejacht op de gemengde aflossing bij de Olympische Spelen van Milaan. Xandra Velzeboer ging in de halve finale onderuit, waardoor Nederland was veroordeeld tot het rijden van de B-finale, die de shorttrackers vervolgens wonnen in een olympisch record. "Superklote, we zijn het sterkste team en hadden heel veel vertrouwen dat we het heel goed zouden doen", zei een huilende Xandra Velzeboer bij de NOS.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mees Röttgering heeft niet kunnen verrassen in de eerste ronde van het ABN AMRO Open. Het 18-jarige tennistalent ging dinsdag in drie sets ten onder tegen de 29-jarige Fransman Quentin Halys: 6-3 1-6 1-6. Halys speelt in de tweede ronde tegen de winnaar van de partij tussen Tallon Griekspoor en de Fransman Giovanni Mpetshi Perricard.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Olympische Spelen de B-finale op de gemengde aflossing gewonnen. Selma Poutsma, Xandra Velzeboer, Teun Boer en Jens van 't Wout noteerden in de Milano Ice Skating Arena met 2.35,537 een olympisch record.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackploeg is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale op de gemengde aflossing. In de halve eindstrijd gleed Xandra Velzeboer onderuit, waardoor het team van bondscoach Niels Kerstholt een plaats bij de eerste twee landen kon vergeten.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag op de Winterspelen een rouwband dragen om slachtoffers van de oorlog met Rusland te herdenken. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) kwam met dit 'compromis' naar buiten nadat de instantie een officieel verzoek van het Oekraïense olympisch comité om een 'herdenkingshelm' te mogen dragen had afgewezen.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zich bij de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finale op de gemengde aflossing. Selma Poutsma, Xandra Velzeboer, Jens van 't Wout en Melle van 't Wout eindigden in de eerste kwartfinale in de Milano Ice Skating Arena als eerste, net voor Italië. De Italianen plaatsten zich ook voor de halve finale.
3 uur geleden