Wielrenner Eenkhoorn wint Heistse Pijl
HEIST-OP-DEN-BERG (ANP) - Wielrenner Pascal Eenkhoorn heeft de Heistse Pijl op zijn naam geschreven. De 24-jarige coureur van Jumbo-Visma was na 193 kilometer de beste sprinter in een kopgroepje van drie renners. De Belg Yves Lampaert eindigde als tweede en zijn landgenoot Jonas Rickaert kwam als derde over de finish. Boy van Poppel (zevende) en Oscar Riesebeek (achtste) belandden met een achterstand van 12 seconden op de winnaar eveneens in de top tien.
De Nederlander Fabio Jakobsen reed de wedstrijd niet uit. Hij staakte de strijd na een valpartij.
Voor Eenkhoorn was het zijn eerste zege van het seizoen. "Ik weet dat ik heel snel ben, zeker in zo'n klein groepje", keek hij voldaan terug. "Ik draaide de laatste rechte lijn in ideale positie in en dus kon ik van achteruit komen. De laatste 2 kilometer werd er ook niet meer gedemarreerd en zo werd ik naar de meet gebracht. Ik wist dat ik het dan kon afmaken in de sprint."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.
3 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
12 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden