Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Eekhoff loopt kaakfractuur op bij val in AlUla Tour

Wielrenner Eekhoff loopt kaakfractuur op bij val in AlUla Tour

TAYMA FORT (ANP) - Wielrenner Nils Eekhoff heeft aan een val in de derde etappe van de AlUla Tour een kaakfractuur en een gebroken tand overgehouden. Dat meldt zijn ploeg Team Picnic PostNL op de website. In Nederland zal worden bekeken of een operatie noodzakelijk is.

Eekhoff moest in de laatste kilometers uitwijken voor een andere renner die ten val kwam en belandde op een verhoogde stoeprand. Niet meer in staat uit zijn klikpedaal te komen ging hij daarna onderuit. De 27-jarige Noord-Hollander moest naar het ziekenhuis worden vervoerd.

"Nils heeft bij de val een harde klap gemaakt", meldt teamarts Camiel Aldershof. "Hij heeft een tand gebroken en een kaakfractuur opgelopen. Voor nu is hij door het lokale ziekenhuis ontslagen, maar zodra hij terug is in Nederland zullen we verdere onderzoeken uitvoeren met onze specialisten om te bepalen of een operatie nodig is. Gezien de aard van de blessures verwachten we dat hij zes tot acht weken uit de roulatie zal zijn, maar dit kan uiteraard veranderen naar aanleiding van de aanvullende onderzoeken."

Eekhoff was een van de renners die kopman Fabio Jakobsen in stelling moest brengen in de massasprints.

Meer uit Sport

Springruiter Greeve voor het eerst Nederlands kampioen

DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.

57 minuten geleden
Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

2 uur geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

3 uur geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

5 uur geleden
Griekspoor verliest in Madrid in twee sets van Italiaan Musetti

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.

5 uur geleden
Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

6 uur geleden
Lavreysen wint sprint bij wereldbeker in Maleisië

NILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.

6 uur geleden