Wielrenner Dumoulin toch in Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik
HERVE (ANP) - Wielrenner Tom Dumoulin doet woensdag toch mee aan de Waalse Pijl en hij rijdt zondag ook Luik-Bastenaken-Luik. De Limburger zei zondag na de WK in Italië toe te zijn aan een week rust, maar hij gaat de Ardense heuvelklassiekers toch rijden. De Sloveen Primoz Roglic debuteert zondag in Luik-Bastenaken-Luik.
"Ik denk dat ik nu even een week rust neem. De week erop wil ik dan meedoen om de podiumplaatsen in de Amstel Gold Race", zei Dumoulin zondag na de wegwedstrijd in Imola, waar hij als veertiende over de streep kwam. Toch gaat hij deze week net als Lennard Hofstede, Tom Leezer, de Duitser Paul Martens, Laurens de Plus uit België en de Deen Jonas Vingegaard zowel de Waalse Pijl als Luik-Bastenaken-Luik rijden.
Het zestal krijgt zondag versterking van Roglic, de nummer 2 van de Tour de France. "Ik heb nog nooit een Ardenner klassieker gereden, dus het is moeilijk te voorspellen hoe ik het ga doen. Het is een nieuwe ervaring, ik kijk er naar uit", aldus de Sloveen.
Meer uit Sport
BRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.
2 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
17 uur geledenHERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.
18 uur geledenHULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.
23 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.
1 dag geleden