Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Dennis wint proloog in Ronde van Romandië

Wielrenner Dennis wint proloog in Ronde van Romandië

ORON (ANP) - Wielrenner Rohan Dennis heeft de proloog van de Ronde van Romandië in Zwitserland op zijn naam geschreven. De Australiër van Ineos Grenadiers was in Oron met 5.26 minuten de snelste in de korte tijdrit van 4,05 kilometer. Dennis bleef zijn Britse ploeggenoot Geraint Thomas 9 seconden voor. Landgenoot Richie Porte maakte op 9 seconden het podium voor Ineos compleet.

Wilco Kelderman was de beste Nederlander op de elfde plek. De kopman van Bora-hansgrohe gaf 15 tellen toe op Dennis. Tymen Arensman verloor 20 seconden. Steven Kruijswijk was 23 seconden langzamer dan de Australiër.

Voor Dennis is het de tweede zege van het seizoen. De tijdritspecialist won eerder in maart de rit tegen de klok in de Ronde van Catalonië.

Bergop

De Ronde van Romandië ging vorig jaar niet door vanwege het coronavirus. De Zwitserse rittenkoers werd in 2019 en in 2018 gewonnen door de Sloveen Primoz Roglic.

"Ik wist dat ik snel genoeg moest gaan in het vlakke beginstuk om een kans te maken tegen renners als Filippo Ganna. Ik hoopte dat ik het bergop dan iets beter zou doen", keek Dennis terug op zijn tijdrit. "Dat lukte aardig. Ik verloor op de slotklim niet veel tijd op Geraint en Richie, misschien 1 of 2 seconden."

Dennis ziet in Thomas en Porte de mannen van Ineos voor het algemeen klassement in Romandië. "Alleen als de bergrit wordt geannuleerd maak ik met de afsluitende tijdrit een kans in het klassement."

Meer uit Sport

Tenniskoppel Alcaraz/Raducanu direct uitgeschakeld op US Open

NEW YORK (ANP) - Tennissers Carlos Alcaraz en Emma Raducanu zijn in de eerste ronde van het gemengd dubbelspel op de US Open uitgeschakeld. De Spanjaard en de Britse verloren in twee sets van de Brit Jack Draper en de Amerikaanse Jessica Pegula: 4-2 4-2.

4 uur geleden
Atleet Nageeye verdedigt titel in marathon New York

NEW YORK (ANP) - Abdi Nageeye verdedigt op 2 november zijn titel bij de marathon van New York. De organisatie heeft de deelname van de 36-jarige Nederlands recordhouder en van de Keniaanse titelverdedigster Sheila Chepkirui bekendgemaakt.

4 uur geleden
Van der Poel denkt in Renewi Tour al aan WK mountainbiken

TERNEUZEN (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel start woensdag in de Renewi Tour met als voornaamste doel zijn conditie aan te scherpen. De 30-jarige Nederlander van Alpecin-Deceuninck keert in de Nederlands/Belgische rittenkoers terug in het peloton nadat een longontsteking hem voortijdig de Tour de France deed verlaten.

5 uur geleden
Visma-sprinter Kooij op tijd fit voor Renewi Tour

TERNEUZEN (ANP) - Olav Kooij is fit genoeg om deel te nemen aan de Renewi Tour, een rittenkoers uit de WorldTour door Nederland en België. De 23-jarige sprinter van Visma - Lease a Bike werd ziek na de Ronde van Polen en zegde zondag af voor de eendaagse wielerkoers Cyclassics Hamburg.

10 uur geleden
Tweevoudig international Laamers (58) overleden

ARNHEM (ANP) - Tweevoudig international Martin Laamers is op 58-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn oude club Vitesse bevestigd. De voormalige middenvelder was tien jaar actief in de hoofdmacht van de Arnhemse voetbalclub. Laamers speelde twee keer in het Nederlands elftal. Hij kwam voor Oranje uit tegen Brazilië en tegen de voormalige Sovjet-Unie.

11 uur geleden
Bondscoach ziet verjongde volleybalploeg vlak voor WK groeien

BANGKOK (ANP) - Bondscoach Felix Koslowski kijkt met een goed gevoel vooruit naar het WK dat voor de Nederlandse volleybalsters vrijdag met een groepswedstrijd tegen Zweden begint. "Ik ben blij met hoe we er voorstaan. We worden steeds beter. Nu we in Thailand zijn, beginnen we het toernooi ook echt te voelen", laat hij weten in een persbericht.

12 uur geleden
Wielrenner Carapaz mist ook Ronde van Spanje

TURIJN (ANP) - Richard Carapaz verschijnt zaterdag niet aan de start van de Ronde van Spanje. De voormalige olympisch kampioen is nog onvoldoende hersteld van een maaginfectie die hem uit de Tour de France hield.

13 uur geleden