Wielrenner Démare wint 13e rit in Giro d'Italia
CUNEO (ANP) - Wielrenner Arnaud Démare heeft de dertiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Fransman van Groupama-FDJ was de snelste in de sprint van het peloton. Het was alweer zijn derde dagsucces in de Ronde van Italië. De rit ging over 150 kilometer van Sanremo naar Cuneo.
Een kopgroep van vier man maakte lange tijd de dienst uit. De vier, met de Nederlanders Julius van den Berg en Pascal Eenkhoorn, de Fransman Nicolas Prodhomme en de Italiaan Mirco Maestri, werden pas enkele honderden meters voor de eindstreep ingehaald.
Démare hield in de sprint de Duitser Phil Bauhaus en de Brit Mark Cavendish net achter zich. De Spanjaard Juan Pedro López behoudt de leiding in het algemeen klassement.
Collectieve prestatie
"Het was een collectieve prestatie van het team", zo verklaarde Démare zijn succes. "Aangezien er een zeer sterke kopgroep weg was viel het niet mee weer bij elkaar te komen. Gelukkig lukte het kort voor de finish alsnog aansluiting te krijgen. We kwamen hier om een rit te winnen, dit is alweer nummer 3. Voor onze ploeg is het een droomkoers aan het worden."
De koplopers hadden vanzelfsprekend op meer gerekend. "We dachten steeds dat we het konden redden", zei Eenkhoorn bij Eurosport. "Helaas was de finale net iets te lastig om voorop te blijven. Jammer, maar we hebben er alles aan gedaan. Het was een korte rit, we wisten dat we konden ontsnappen door op de klim voluit te gaan. Dat plan slaagde. Jammer genoeg kwamen we enkele honderden meters tekort."
De Fransman Romain Bardet, kopman van DSM, gaf op. De nummer 4 van het algemeen klassement werd donderdag ziek, ging nog wel van start, maar voelde zich steeds slechter.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
7 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
8 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
9 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden