Wielrenner Degenkolb: hoe maakt niet uit, als Tour maar doorgaat
BERLIJN (ANP) - Wielrenner John Degenkolb wil veel doen om de Ronde van Frankrijk toch door te laten gaan. "Ik doe zelfs mee als de Tour 5 weken duurt", zegt de Duitser.
De Tour de France, die van start moet gaan op 27 juni, is het enige grote sportevenement komende zomer dat vanwege de coronacrisis nog niet is geannuleerd. De wielerbazen wachten de ontwikkelingen af. Vragen zijn er over de veiligheid van renners en eerlijke concurrentie, nu niet in elk land dezelfde richtlijnen gelden. En wat voor signaal geeft een groep fietsende renners af aan de maatschappij?
Hoe maakt Degenkolb niet zo veel meer uit, als de Ronde van Frankrijk maar doorgaat. "Want de Tour is ook een evenement waardoor sommige ploegen alsnog kunnen overleven", vertelt Degenkolb in de Duitse media. "Zeventig tot tachtig procent van alle sponsorinkomsten zijn in de Tour te verdienen."
De wielerploegen hebben nu geen inkomsten, omdat alle wedstrijden geannuleerd zijn. Dat merkte ook Degenkolb, oud-winnaar van Milaan-Sanremo en Parijs-Roubaix. Zijn ploeg Lotto Soudal heeft alle coureurs op hun salaris gekort. "Als de sponsors het lastig hebben, dan kan het licht snel uitgaan in de wielersport", waarschuwt hij.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.
10 uur geledenWENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.
10 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.
13 uur geledenPRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.
18 uur geledenBELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
1 dag geleden