Wielrenner De Marchi breekt sleutelbeen en zes ribben
SIENA (ANP) - Wielrenner Alessandro De Marchi heeft een sleutelbeen en zes ribben gebroken bij een valpartij in de Ronde van Italië. De Italiaan moet volgens zijn ploeg Israël Start-Up Nation minimaal een nacht in een ziekenhuis blijven.
De Marchi kwam donderdag zwaar ten val tijdens een afdaling in de openingsfase van de twaalfde etappe van de Giro. Hij werd met een ambulance naar een ziekenhuis overgebracht. De Italiaan vierde woensdag zijn 35e verjaardag en fietste vorige week twee etappes in de roze leiderstrui.
Ook Marc Soler stapte af in de twaalfde etappe. De Spaanse kopman van Movistar kwam eveneens ten val. Hij stapte nog even op zijn fiets maar kon na zo'n 60 kilometer niet meer verder. Soler was de nummer 11 van het algemeen klassement.
Ook voor Gino Mäder is de Giro voorbij. De Zwitser won de zesde etappe en reed even in de blauwe bergtrui. Hij kwam woensdag al ten val en smakte donderdag opnieuw tegen het asfalt. Alex Dowsett stapte af met maagproblemen. Ook de Italiaan Fausto Masnada viel uit in de twaalfde rit.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
16 minuten geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
4 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geleden