Wielrenner De Kleijn wint massaspint in Parijs-Nice
MONTARGIS (ANP) - Wielrenner Arvid de Kleijn heeft de tweede etappe van Parijs-Nice gewonnen. De 29-jarige Nederlander van Tudor Pro Cycling Team was na een grotendeels vlakke rit over ruim 177 kilometer van Thoiry naar Montargis de snelste in de massasprint.
Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd tweede, voor de Nederlanders Dylan Groenewegen en Danny van Poppel. Pithie nam na zijn tweede plaats de leiderstrui over van de Nederlander Olav Kooij van Visma - Lease a Bike, de winnaar van de eerste etappe.
Voor De Kleijn was het na vier tweede plaatsen zijn eerste zege op World Tour-niveau. "Het betekent heel veel voor mij", zei hij na afloop in een flashinterview. "Ik was aan het jagen op die zege, nadat ik een paar keer dichtbij ben geweest. Mooi om dan zo te winnen na een fantastische teamprestatie. We bleven erg kalm en mijn ploeggenoten trokken perfect de sprint voor mij aan."
Ploegentijdrit
"We zetten als team nog steeds stappen en ik persoonlijk ook. Ik ben dan wel iets ouder, maar ik verbeter nog steeds elk jaar", aldus De Kleijn, die sinds vorig jaar voor Tudor rijdt.
De renners deden het de hele dag rustig aan. De Duitser Jonas Rutsch, de drager van de bolletjestrui, en zijn Franse concurrent Mathieu Burgaudeau streden op de bergpunten, maar zij werden daarna snel weer ingelopen. Ook de Nederlander Pascal Eenkhoorn (Lotto-Dstny) reed even vooruit, maar hij liet zich na 15 kilometer weer terugzakken.
Dinsdag is er een ploegentijdrit van bijna 27 kilometer in Auxerre. De Franse rittenkoers duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-1 7-6 (9) te sterk voor de Amerikaanse McCartney Kessler.
59 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om de derde ronde op Wimbledon te bereiken. De nummer 54 van de wereldranglijst verloor met 0-6 6-4 3-6 6-3 6-7 (5) van de Rus Roman Safioellin, de mondiale nummer 132.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat niet meer voor de groene puntentrui in de komende Tour de France. Dat is een gevolg van de gedeelde focus van zijn team Decathlon CMA CGM, dat met de Franse revelatie Paul Seixas op een goed eindklassement mikt. "Voor het puntenklassement zijn ook de tussensprints belangrijk en dat vraagt veel van de ploeg. Daarom is het doel nu één ritzege", vertelde de 24-jarige geboren Numansdorper tijdens een online persmoment vanuit Barcelona, waar hij zaterdag zijn Tourdebuut beleeft.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zege op de Portugees Nuno Borges in de tweede ronde op Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld had het niet gemakkelijk, maar won uiteindelijk met 7-6 (4) 7-6 (2) 6-4.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Zeventien Nederlanders doen mee aan de komende Tour de France. Dat is het hoogste aantal sinds 2015, toen er twintig Nederlanders aan de start stonden. Vorig jaar waren het er dertien.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het is afwachten of Serena Williams samen met haar zus Venus kan tennissen in het dubbelspel op Wimbledon. De 44-jarige Amerikaanse heeft haar rechterknie verrekt bij haar rentree dinsdag in het enkelspel. "Ze doet er alles aan om fit te zijn voor haar dubbelspelwedstrijd later deze week", meldde haar zaakwaarnemer in The Times.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Er is een teken van leven van de vermiste shorttracker Sven Roes. Schaatsbond KNSB laat mede namens de familie en de politie in een verklaring weten dat Roes "een vlucht naar het buitenland heeft genomen".
7 uur geleden