Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner De Kleijn wint massaspint in Parijs-Nice

Wielrenner De Kleijn wint massaspint in Parijs-Nice

MONTARGIS (ANP) - Wielrenner Arvid de Kleijn heeft de tweede etappe van Parijs-Nice gewonnen. De 29-jarige Nederlander van Tudor Pro Cycling Team was na een grotendeels vlakke rit over ruim 177 kilometer van Thoiry naar Montargis de snelste in de massasprint.

Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd tweede, voor de Nederlanders Dylan Groenewegen en Danny van Poppel. Pithie nam na zijn tweede plaats de leiderstrui over van de Nederlander Olav Kooij van Visma - Lease a Bike, de winnaar van de eerste etappe.

Voor De Kleijn was het na vier tweede plaatsen zijn eerste zege op World Tour-niveau. "Het betekent heel veel voor mij", zei hij na afloop in een flashinterview. "Ik was aan het jagen op die zege, nadat ik een paar keer dichtbij ben geweest. Mooi om dan zo te winnen na een fantastische teamprestatie. We bleven erg kalm en mijn ploeggenoten trokken perfect de sprint voor mij aan."

Ploegentijdrit

"We zetten als team nog steeds stappen en ik persoonlijk ook. Ik ben dan wel iets ouder, maar ik verbeter nog steeds elk jaar", aldus De Kleijn, die sinds vorig jaar voor Tudor rijdt.

De renners deden het de hele dag rustig aan. De Duitser Jonas Rutsch, de drager van de bolletjestrui, en zijn Franse concurrent Mathieu Burgaudeau streden op de bergpunten, maar zij werden daarna snel weer ingelopen. Ook de Nederlander Pascal Eenkhoorn (Lotto-Dstny) reed even vooruit, maar hij liet zich na 15 kilometer weer terugzakken.

Dinsdag is er een ploegentijdrit van bijna 27 kilometer in Auxerre. De Franse rittenkoers duurt tot en met zondag.

Meer uit Sport

Golfer Ruiter na tweede ronde klaar bij debuut op Brits Open

SOUTHPORT (ANP) - Golfer Nevill Ruiter is bij zijn debuut op het Brits Open na de tweede ronde uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander ging op de Royal Birkdale Golf Club in Southport rond in 68 slagen, twee slagen onder par. Dat was niet voldoende om de 'cut' te halen. Ruiter had donderdag voor zijn openingsronde 77 slagen nodig en zijn totaal van 145 slagen is te veel om het toernooi zaterdag te mogen vervolgen.

2 uur geleden
Verstappen 'best tevreden' na eerste trainingen van GP België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen was "best tevreden" na de eerste dag met trainingen voor de Grote Prijs van België. De 28-jarige Nederlander was de snelste in de eerste training en zette de derde tijd neer in de tweede training, al moest hij toen wel bijna een halve seconde toegeven op de Italiaanse Mercedescoureur Kimi Antonelli.

3 uur geleden
Verstappen in tweede training Spa derde, op afstand van Antonelli

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen is bij de tweede vrije training van de Grote Prijs van België tot de derde tijd gekomen. De 28-jarige Nederlander moest in de Red Bull bijna een halve seconde toegeven op Kimi Antonelli, die met 1.45,944 de snelste was.

5 uur geleden
Zwitser Schmid wint in Tour de France vanuit grote kopgroep

BELFORT (ANP) - Mauro Schmid heeft de dertiende etappe van de Tour de France gewonnen. De Zwitserse renner van Jayco AlUla was vrijdag de beste in een sprint tegen de Colombiaan Harold Tejada, nadat het tweetal was weggereden van hun medevluchters. De Brit Tom Pidcock werd derde. Het is de eerste ritzege in de Tour voor Schmid, die in 2025 al eens tweede werd in een etappe.

6 uur geleden
Verstappen snelste in eerste vrije training GP van België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van België in de Formule 1 de beste tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen kwam in de Red Bull tot 1.47,070. Daarmee was hij 0,145 seconde sneller dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari. Diens teamgenoot Charles Leclerc uit Monaco reed op 0,207 seconde de derde tijd.

9 uur geleden
Peloton van start in langste etappe Tour de France naar Vogezen

DOLE (ANP) - Het peloton is vrijdag van start gegaan in de langste etappe van deze Tour de France. De dertiende etappe van Dole naar Belfort gaat over 205,8 kilometer. Het is de enige van deze editie die de grens van 200 kilometer overschrijdt.

9 uur geleden
Shirt Pelé uit WK-finale 1958 voor 4,3 miljoen euro geveild

NEW YORK (ANP/RTR) - Het shirt dat de Braziliaanse voetballegende Pelé droeg tijdens de WK-finale van 1958 is op een veiling in New York verkocht voor 4,9 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 4,3 miljoen euro. Het shirt is daarmee volgens veilinghuis Sotheby's het op een na duurste ter wereld.

14 uur geleden