Wielrenner De Kleijn wint massaspint in Parijs-Nice
MONTARGIS (ANP) - Wielrenner Arvid de Kleijn heeft de tweede etappe van Parijs-Nice gewonnen. De 29-jarige Nederlander van Tudor Pro Cycling Team was na een grotendeels vlakke rit over ruim 177 kilometer van Thoiry naar Montargis de snelste in de massasprint.
Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd tweede, voor de Nederlanders Dylan Groenewegen en Danny van Poppel. Pithie nam na zijn tweede plaats de leiderstrui over van de Nederlander Olav Kooij van Visma - Lease a Bike, de winnaar van de eerste etappe.
Voor De Kleijn was het na vier tweede plaatsen zijn eerste zege op World Tour-niveau. "Het betekent heel veel voor mij", zei hij na afloop in een flashinterview. "Ik was aan het jagen op die zege, nadat ik een paar keer dichtbij ben geweest. Mooi om dan zo te winnen na een fantastische teamprestatie. We bleven erg kalm en mijn ploeggenoten trokken perfect de sprint voor mij aan."
Ploegentijdrit
"We zetten als team nog steeds stappen en ik persoonlijk ook. Ik ben dan wel iets ouder, maar ik verbeter nog steeds elk jaar", aldus De Kleijn, die sinds vorig jaar voor Tudor rijdt.
De renners deden het de hele dag rustig aan. De Duitser Jonas Rutsch, de drager van de bolletjestrui, en zijn Franse concurrent Mathieu Burgaudeau streden op de bergpunten, maar zij werden daarna snel weer ingelopen. Ook de Nederlander Pascal Eenkhoorn (Lotto-Dstny) reed even vooruit, maar hij liet zich na 15 kilometer weer terugzakken.
Dinsdag is er een ploegentijdrit van bijna 27 kilometer in Auxerre. De Franse rittenkoers duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
18 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
2 dagen geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
2 dagen geleden