Wielrenner De Kleijn wint massaspint in Parijs-Nice
MONTARGIS (ANP) - Wielrenner Arvid de Kleijn heeft de tweede etappe van Parijs-Nice gewonnen. De 29-jarige Nederlander van Tudor Pro Cycling Team was na een grotendeels vlakke rit over ruim 177 kilometer van Thoiry naar Montargis de snelste in de massasprint.
Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd tweede, voor de Nederlanders Dylan Groenewegen en Danny van Poppel. Pithie nam na zijn tweede plaats de leiderstrui over van de Nederlander Olav Kooij van Visma - Lease a Bike, de winnaar van de eerste etappe.
Voor De Kleijn was het na vier tweede plaatsen zijn eerste zege op World Tour-niveau. "Het betekent heel veel voor mij", zei hij na afloop in een flashinterview. "Ik was aan het jagen op die zege, nadat ik een paar keer dichtbij ben geweest. Mooi om dan zo te winnen na een fantastische teamprestatie. We bleven erg kalm en mijn ploeggenoten trokken perfect de sprint voor mij aan."
Ploegentijdrit
"We zetten als team nog steeds stappen en ik persoonlijk ook. Ik ben dan wel iets ouder, maar ik verbeter nog steeds elk jaar", aldus De Kleijn, die sinds vorig jaar voor Tudor rijdt.
De renners deden het de hele dag rustig aan. De Duitser Jonas Rutsch, de drager van de bolletjestrui, en zijn Franse concurrent Mathieu Burgaudeau streden op de bergpunten, maar zij werden daarna snel weer ingelopen. Ook de Nederlander Pascal Eenkhoorn (Lotto-Dstny) reed even vooruit, maar hij liet zich na 15 kilometer weer terugzakken.
Dinsdag is er een ploegentijdrit van bijna 27 kilometer in Auxerre. De Franse rittenkoers duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden