Wielrenner Ciccone zeker van bollentrui als hij Tour uitrijdt
LE MARKSTEIN (ANP) - Wielrenner Giulio Ciccone heeft het bergklassement in de Tour de France op zijn naam geschreven, als hij zondag finisht in Parijs. De 28-jarige Italiaan van Lidl-Trek verzekerde zich van de bollentrui door in de laatste bergetappe op de eerste vier van zes beklimmingen de punten op te halen.
Ciccone kwam na 80 kilometer juichend als eerste boven op de Col de la Schlucht en wist toen dat de trui voor hem was. Met 105 punten is Ciccone niet meer in te halen door de Oostenrijker Felix Gall die tweede staat met 92 punten en geletruidrager Jonas Vingegaard die op 89 punten staat.
"Dit is een heel intens gevoel", zei Ciccone. "Ik moet mijn ploeggenoten bedanken voor het perfecte werk dat ze vandaag hebben verricht. Ik heb geen ritzege gepakt in deze Tour, maar ben wel een keer tweede geworden. Toen ik de lijn van de Col de la Schlucht passeerde, was onze opdracht volbracht. Dat wat het beste moment."
De renner van Lidl-Trek is de eerste Italiaan die de bollentrui wint sinds Claudio Chiappucci in 1992. Franco Pellizotti won de bollentrui in 2009, maar raakte de winst van het bergklassement later kwijt door een dopingschorsing.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
13 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
1 dag geleden