Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Cavendish sprint naar zege in Milaan-Turijn

Wielrenner Cavendish sprint naar zege in Milaan-Turijn

TURIJN (ANP) - Mark Cavendish heeft Milaan-Turijn gewonnen, de wielerkoers die in 1876 voor het eerst werd verreden. De 36-jarige Britse sprinter van Quick-Step Alpha Vinyl was na 190 kilometer tussen Magenta en Turijn de snelste in de massasprint. Cavendish klopte de Fransman Nacer Bouhanni en de Noor Alexander Kristoff.

Nadat de drie vroege vluchters Martin Marcellusi uit Italië, Juan Diego Alba uit Colombia en Daniel Viegas uit Portugal met nog 20 kilometer te gaan waren teruggepakt, probeerde de Ier Ben Healy het. Op 4 kilometer van de streep werd hij ingerekend. In een lange sprint deed Michael Mørkøv goed voorbereidend werk voor Cavendish, die het vervolgens afmaakte.

Voor de Britse sprinter is het de derde zege van dit seizoen. Hij won eerder etappes in de Ronde van Oman en de UAE Tour.

Perfect team

Cavendish zei dat hij over een perfect team beschikte voor deze eendagswedstrijd. "We raakten nooit in paniek, mijn teamgenoten maakten het een solide race voor mij", roemde hij de voorbereiding op de sprint. "Ik heb Milaan-Sanremo al eens gewonnen. Nu heb ik Milaan-Turijn ook gewonnen. Het is niet altijd een wedstrijd voor sprinters, dus ik ben blij dat ik op dezelfde erelijst sta als sommige fantastische klimmers. Ik ben heel blij."

De sprinter maakt geen deel uit van de selectie van zijn ploeg voor Milaan-Sanremo die zaterdag op het programma staat. Quick-Step Alpha Vinyl rijdt de klassieker onder anderen met sprinter Fabio Jakobsen. De Franse wereldkampioen Julian Alaphilippe ontbreekt bij de Belgische ploeg. Hij is ziek.

Meer uit Sport

Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

36 minuten geleden
FIS laat eerste skiërs uit Rusland en Belarus weer deelnemen

OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.

1 uur geleden
Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

2 uur geleden
Hockeyers openen Pro League met overwinning op Pakistan

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.

5 uur geleden
Hockeysters beginnen Pro League met zege op Duitsland

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.

5 uur geleden
Bosz zag PSV niet onder druk uitkomen en noemt nederlaag terecht

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.

11 uur geleden
Handbalsters treffen Noorwegen bij bereiken halve finale WK

DORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.

16 uur geleden