Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Cavendish sprint naar zege in Milaan-Turijn

Wielrenner Cavendish sprint naar zege in Milaan-Turijn

TURIJN (ANP) - Mark Cavendish heeft Milaan-Turijn gewonnen, de wielerkoers die in 1876 voor het eerst werd verreden. De 36-jarige Britse sprinter van Quick-Step Alpha Vinyl was na 190 kilometer tussen Magenta en Turijn de snelste in de massasprint. Cavendish klopte de Fransman Nacer Bouhanni en de Noor Alexander Kristoff.

Nadat de drie vroege vluchters Martin Marcellusi uit Italië, Juan Diego Alba uit Colombia en Daniel Viegas uit Portugal met nog 20 kilometer te gaan waren teruggepakt, probeerde de Ier Ben Healy het. Op 4 kilometer van de streep werd hij ingerekend. In een lange sprint deed Michael Mørkøv goed voorbereidend werk voor Cavendish, die het vervolgens afmaakte.

Voor de Britse sprinter is het de derde zege van dit seizoen. Hij won eerder etappes in de Ronde van Oman en de UAE Tour.

Perfect team

Cavendish zei dat hij over een perfect team beschikte voor deze eendagswedstrijd. "We raakten nooit in paniek, mijn teamgenoten maakten het een solide race voor mij", roemde hij de voorbereiding op de sprint. "Ik heb Milaan-Sanremo al eens gewonnen. Nu heb ik Milaan-Turijn ook gewonnen. Het is niet altijd een wedstrijd voor sprinters, dus ik ben blij dat ik op dezelfde erelijst sta als sommige fantastische klimmers. Ik ben heel blij."

De sprinter maakt geen deel uit van de selectie van zijn ploeg voor Milaan-Sanremo die zaterdag op het programma staat. Quick-Step Alpha Vinyl rijdt de klassieker onder anderen met sprinter Fabio Jakobsen. De Franse wereldkampioen Julian Alaphilippe ontbreekt bij de Belgische ploeg. Hij is ziek.

Meer uit Sport

Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

14 minuten geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

4 uur geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

10 uur geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

20 uur geleden
Visser snelt naar zilver op 60 meter horden bij WK indoor

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.

22 uur geleden
Motorcrosser Herlings tweede in Grote Prijs van Andalusië

ALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.

23 uur geleden
Dokter bekroont snelle opkomst met wereldtitel op de vijfkamp

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.

23 uur geleden