Wielrenner Cavendish sprint naar zege in Milaan-Turijn
TURIJN (ANP) - Mark Cavendish heeft Milaan-Turijn gewonnen, de wielerkoers die in 1876 voor het eerst werd verreden. De 36-jarige Britse sprinter van Quick-Step Alpha Vinyl was na 190 kilometer tussen Magenta en Turijn de snelste in de massasprint. Cavendish klopte de Fransman Nacer Bouhanni en de Noor Alexander Kristoff.
Nadat de drie vroege vluchters Martin Marcellusi uit Italië, Juan Diego Alba uit Colombia en Daniel Viegas uit Portugal met nog 20 kilometer te gaan waren teruggepakt, probeerde de Ier Ben Healy het. Op 4 kilometer van de streep werd hij ingerekend. In een lange sprint deed Michael Mørkøv goed voorbereidend werk voor Cavendish, die het vervolgens afmaakte.
Voor de Britse sprinter is het de derde zege van dit seizoen. Hij won eerder etappes in de Ronde van Oman en de UAE Tour.
Perfect team
Cavendish zei dat hij over een perfect team beschikte voor deze eendagswedstrijd. "We raakten nooit in paniek, mijn teamgenoten maakten het een solide race voor mij", roemde hij de voorbereiding op de sprint. "Ik heb Milaan-Sanremo al eens gewonnen. Nu heb ik Milaan-Turijn ook gewonnen. Het is niet altijd een wedstrijd voor sprinters, dus ik ben blij dat ik op dezelfde erelijst sta als sommige fantastische klimmers. Ik ben heel blij."
De sprinter maakt geen deel uit van de selectie van zijn ploeg voor Milaan-Sanremo die zaterdag op het programma staat. Quick-Step Alpha Vinyl rijdt de klassieker onder anderen met sprinter Fabio Jakobsen. De Franse wereldkampioen Julian Alaphilippe ontbreekt bij de Belgische ploeg. Hij is ziek.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De teleurstelling was groot bij spelmaker Larissa Nusser na de grote nederlaag tegen Noorwegen in de halve finale van het WK handbal in Rotterdam. Oranje verloor met 35-25 van de viervoudig wereldkampioen en zal dus niet de finale spelen op het toernooi in eigen land. "We wisten dat dit kon gebeuren, want Noorwegen is een heel sterke ploeg. Toch hoopten we dat we een betere wedstrijd zouden spelen en meer weerstand konden bieden. Uiteindelijk is het verschil te groot", zei Nusser bij Viaplay.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.
8 uur geledenHAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.
8 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.
10 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.
10 uur geledenTASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.
11 uur geleden