Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Cavendish keert terug bij Deceuninck - Quick-Step

Wielrenner Cavendish keert terug bij Deceuninck - Quick-Step

BRUSSEL (ANP) - Wielrenner Mark Cavendish gaat toch nog een jaar door. De 35-jarige Brit doet dat in dienst van Deceuninck - Quick-Step, de Belgische ploeg waarvoor hij tussen 2013 en 2015 ook al reed. Cavendish boekte in die periode 44 overwinningen.

De wereldkampioen op de weg van 2011 zinspeelde in oktober over het einde van zijn carrière. Hij had op dat moment nog geen ploeg voor 2021 en zei na Gent-Wevelgem met tranen in zijn ogen dat hij misschien wel zijn laatste wedstrijd had gereden. Cavendish behaalde de laatste jaren mede door blessures weinig aansprekende resultaten meer. Zijn laatste overwinning dateert van begin 2018. De sprinter reed dit jaar voor Bahrain-McLaren.

"Ik kan niet uitleggen hoe blij ik ben dat ik terugkeer bij Deceuninck - Quick-Step", zei 'Cav'. "Dit voelt voor mij als thuiskomen." De Brit heeft 48 overwinningen in de drie grote rondes op zijn naam staan. Hij boekte dertig ritzeges in de Tour de France. Alleen de Belg Eddy Merckx won meer etappes (34).

"We delen prachtige herinneringen met Mark", zegt teambaas Patrick Lefevere. "In zijn drie jaar bij ons heeft hij niet alleen vele overwinningen geboekt, maar hij liet ook zien wat voor betrokken teamspeler hij is. We zijn heel blij dat Mark terugkeert in onze familie. Hij is een leider en brengt enorm veel ervaring met zich mee die hij kan delen met onze jonge renners. Maar we hebben er ook vertrouwen in dat hij zelf nog iets kan geven aan het team." Cavendish wordt ploeggenoot van onder anderen de Nederlandse sprinter Fabio Jakobsen, die herstellende is van de zware verwondingen die hij opliep bij een val in de Ronde van Polen.

Meer uit Sport

Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

7 uur geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

7 uur geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

9 uur geleden
Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

11 uur geleden
Woods stopt tijdelijk met golf om zich te richten op gezondheid

STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.

16 uur geleden
Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

1 dag geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

1 dag geleden