Wielrenner Cavendish keert terug bij Deceuninck - Quick-Step
BRUSSEL (ANP) - Wielrenner Mark Cavendish gaat toch nog een jaar door. De 35-jarige Brit doet dat in dienst van Deceuninck - Quick-Step, de Belgische ploeg waarvoor hij tussen 2013 en 2015 ook al reed. Cavendish boekte in die periode 44 overwinningen.
De wereldkampioen op de weg van 2011 zinspeelde in oktober over het einde van zijn carrière. Hij had op dat moment nog geen ploeg voor 2021 en zei na Gent-Wevelgem met tranen in zijn ogen dat hij misschien wel zijn laatste wedstrijd had gereden. Cavendish behaalde de laatste jaren mede door blessures weinig aansprekende resultaten meer. Zijn laatste overwinning dateert van begin 2018. De sprinter reed dit jaar voor Bahrain-McLaren.
"Ik kan niet uitleggen hoe blij ik ben dat ik terugkeer bij Deceuninck - Quick-Step", zei 'Cav'. "Dit voelt voor mij als thuiskomen." De Brit heeft 48 overwinningen in de drie grote rondes op zijn naam staan. Hij boekte dertig ritzeges in de Tour de France. Alleen de Belg Eddy Merckx won meer etappes (34).
"We delen prachtige herinneringen met Mark", zegt teambaas Patrick Lefevere. "In zijn drie jaar bij ons heeft hij niet alleen vele overwinningen geboekt, maar hij liet ook zien wat voor betrokken teamspeler hij is. We zijn heel blij dat Mark terugkeert in onze familie. Hij is een leider en brengt enorm veel ervaring met zich mee die hij kan delen met onze jonge renners. Maar we hebben er ook vertrouwen in dat hij zelf nog iets kan geven aan het team." Cavendish wordt ploeggenoot van onder anderen de Nederlandse sprinter Fabio Jakobsen, die herstellende is van de zware verwondingen die hij opliep bij een val in de Ronde van Polen.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
33 minuten geledenROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
18 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
21 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
1 dag geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
2 dagen geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geleden