Wielrenner Cavendish gaat na 'sprookjesjaar' graag door
PENZANCE (ANP/BELGA) - De Britse wielrenner Mark Cavendish onderhandelt met de teamleiding van Deceuninck - Quick-Step over een contract voor volgend seizoen. De 36-jarige sprinter, die dit jaar vier etappes won in de Tour de France en ook de groene trui veroverde als winnaar van het puntenklassement, wil graag blijven bij de Belgische ploeg.
"Maar de beslissing is niet aan mij. De onderhandelingen zijn bezig", zei Cavendish op een online-persmoment voorafgaand aan de Ronde van Groot-Brittannië. De carrière van de Brit leek eind vorig jaar voorbij. Hij had al geruime tijd geen overwinning meer geboekt en geen ploeg leek hem meer te willen hebben. 'Cav' vond echter alsnog onderdak bij Deceuninck - Quick-Step, de ploeg van manager Patrick Lefevere, waarvoor hij eerder al enkele jaren had gereden. De sprinter hervond in Belgische dienst zijn oude vorm en ging weer winnen, met als hoogtepunt zijn successen in de Tour. Hij evenaarde in Frankrijk het recordaantal zeges van Eddy Merckx (35 etappes).
"In het begin van het jaar dacht ik dat ik bezig was aan mijn laatste seizoen. Ik was niet op zoek naar een sprookje, maar uiteindelijk werd het dat wel", zei de wereldkampioen van 2011. "Na dit jaar en na zo'n verhaal zou het gemakkelijk zijn om te stoppen, want het risico bestaat dat ik volgend jaar niet meer win. Maar ik geloof er gewoon in dat ik dit niveau kan vasthouden, ik geloof zelfs dat ik nog beter kan worden. Ik wil terug naar dat niveau dat ik niet meer verlies, ik denk dat dat mogelijk is. Daarom wil ik graag verder koersen, het liefste bij de ploeg waar ik nu ben."
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
6 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
7 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
9 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
10 uur geleden