Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Carthy wint op Angliru, Roglic raakt leiding kwijt

Wielrenner Carthy wint op Angliru, Roglic raakt leiding kwijt

ALTO DE L'ANGLIRU (ANP) - De Britse wielrenner Hugh Carthy heeft de twaalfde etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De rit eindigde op de Angliru, een gevreesde beklimming van de buitencategorie met op het steilste punt een stijgingspercentage van 23 procent.

Primoz Roglic (Jumbo-Visma) moest in de laatste 2 kilometer lossen bij zijn concurrenten. De Sloveen verloor uiteindelijk 10 seconden op de Ecuadoraan Richard Carapaz en leverde zijn rode leiderstrui weer in bij de kopman van Ineos Grenadiers.

De 26-jarige Carthy van EF Pro Cycling was de sterkste bergop en heeft in het klassement nog 32 seconden achterstand op Carapaz. De Brit steeg naar de derde plaats. Carapaz kwam als vierde over de finish in gezelschap van de Rus Aleksandr Vlasov (tweede) en de Spanjaard Enric Mas (derde). De Nederlander Wout Poels finishte 1,5 minuut na de ritwinnaar. Poels klom in het klassement naar de zesde plaats, met ruim 5 minuten achterstand op de drager van de rode trui.

Droom die uitkomt

"Winnen in een grote ronde op een mythische klim: het is een droom die uitkomt", zei de ritwinnaar. "Het wordt niet beter dan dit." De Engelsman gaat met zijn ploeg een spannende slotweek van de Vuelta tegemoet. "Er kan nog van alles gebeuren", aldus Carthy. "We hebben nog alles om voor te vechten."

Een grote kopgroep van twintig renners, onder wie de Nederlander Julius van den Berg, reed lang voorop. Aan de voet van de Angliru waren alle koplopers weer ingerekend door het peloton. De renners uit de top van het klassement gingen op de lastige slotklim onderling de strijd aan. Roglic had met Robert Gesink, Sepp Kuss en Jonas Vingegaard veel ploeggenoten bij zich, maar knakte toch op het steilste stuk van de Angliru.

Maandag hebben de renners hun tweede rustdag in de Vuelta. Een dag later volgt een individuele tijdrit van ruim 33 kilometer. Het grootste deel van het parcours is zo goed als vlak, maar aan het einde moeten de renners omhoog bij de Mirador de Ézaro.

Meer uit Sport

Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

9 uur geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

10 uur geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

10 uur geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

13 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint Ronde van Baskenland voor vrouwen

SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.

13 uur geleden
Verstappen lijkt na probleem zege Nürburgring te kunnen vergeten

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.

16 uur geleden
Verstappen rijdt 's nachts goede stint bij 24 uur van Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.

20 uur geleden