Wielrenner Carthy wint op Angliru, Roglic raakt leiding kwijt
ALTO DE L'ANGLIRU (ANP) - De Britse wielrenner Hugh Carthy heeft de twaalfde etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De rit eindigde op de Angliru, een gevreesde beklimming van de buitencategorie met op het steilste punt een stijgingspercentage van 23 procent.
Primoz Roglic (Jumbo-Visma) moest in de laatste 2 kilometer lossen bij zijn concurrenten. De Sloveen verloor uiteindelijk 10 seconden op de Ecuadoraan Richard Carapaz en leverde zijn rode leiderstrui weer in bij de kopman van Ineos Grenadiers.
De 26-jarige Carthy van EF Pro Cycling was de sterkste bergop en heeft in het klassement nog 32 seconden achterstand op Carapaz. De Brit steeg naar de derde plaats. Carapaz kwam als vierde over de finish in gezelschap van de Rus Aleksandr Vlasov (tweede) en de Spanjaard Enric Mas (derde). De Nederlander Wout Poels finishte 1,5 minuut na de ritwinnaar. Poels klom in het klassement naar de zesde plaats, met ruim 5 minuten achterstand op de drager van de rode trui.
Droom die uitkomt
"Winnen in een grote ronde op een mythische klim: het is een droom die uitkomt", zei de ritwinnaar. "Het wordt niet beter dan dit." De Engelsman gaat met zijn ploeg een spannende slotweek van de Vuelta tegemoet. "Er kan nog van alles gebeuren", aldus Carthy. "We hebben nog alles om voor te vechten."
Een grote kopgroep van twintig renners, onder wie de Nederlander Julius van den Berg, reed lang voorop. Aan de voet van de Angliru waren alle koplopers weer ingerekend door het peloton. De renners uit de top van het klassement gingen op de lastige slotklim onderling de strijd aan. Roglic had met Robert Gesink, Sepp Kuss en Jonas Vingegaard veel ploeggenoten bij zich, maar knakte toch op het steilste stuk van de Angliru.
Maandag hebben de renners hun tweede rustdag in de Vuelta. Een dag later volgt een individuele tijdrit van ruim 33 kilometer. Het grootste deel van het parcours is zo goed als vlak, maar aan het einde moeten de renners omhoog bij de Mirador de Ézaro.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
15 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
19 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
21 uur geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
1 dag geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
1 dag geleden