Wielrenner Carapaz wint Ronde van Zwitserland, Mäder slotrit
ANDERMATT (ANP) - Wielrenner Richard Carapaz heeft de Ronde van Zwitserland op zijn naam geschreven. De Ecuadoraan van Ineos Grenadiers hield stand in de laatste bergetappe van 159,5 kilometer met start en finish in Andermatt. De laatste rit werd gewonnen door de Zwitser Gino Mäder, die medevluchter Michael Woods uit Canada in de sprint klopte.
In het algemeen klassement bleef Carapaz de Colombiaan Rigoberto Uran 17 seconden voor. Uran probeerde op de beklimming van de Gotthardpas enkele keren aan te vallen, maar kon de kopman van Ineos niet losrijden. Woods plaatste wel een geslaagde demarrage en kreeg later gezelschap van Mäder. De Zwitser van Bahrain Victorious was in Andermatt de snelste in de sprint. De groep met Carapaz en Uran volgde op 9 seconden.
Sam Oomen kwam op 46 seconden binnen als twaalfde. De Tilburger van Jumbo-Visma eindigde als achtste in het algemeen klassement.
Meer uit Sport
DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
7 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
17 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
18 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
21 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
23 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
1 dag geleden