Wielrenner Carapaz wint Ronde van Zwitserland, Mäder slotrit
ANDERMATT (ANP) - Wielrenner Richard Carapaz heeft de Ronde van Zwitserland op zijn naam geschreven. De Ecuadoraan van Ineos Grenadiers hield stand in de laatste bergetappe van 159,5 kilometer met start en finish in Andermatt. De laatste rit werd gewonnen door de Zwitser Gino Mäder, die medevluchter Michael Woods uit Canada in de sprint klopte.
In het algemeen klassement bleef Carapaz de Colombiaan Rigoberto Uran 17 seconden voor. Uran probeerde op de beklimming van de Gotthardpas enkele keren aan te vallen, maar kon de kopman van Ineos niet losrijden. Woods plaatste wel een geslaagde demarrage en kreeg later gezelschap van Mäder. De Zwitser van Bahrain Victorious was in Andermatt de snelste in de sprint. De groep met Carapaz en Uran volgde op 9 seconden.
Sam Oomen kwam op 46 seconden binnen als twaalfde. De Tilburger van Jumbo-Visma eindigde als achtste in het algemeen klassement.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).
4 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft zaterdag bij de wereldbekerwedstrijden van Calgary de 1500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene kwam tot een tijd van 1.51,17. Daarmee troefde ze de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi (1.51,68) af. De derde plaats was voor de Amerikaanse Brittany Bowe: 1.51,84.
4 uur geledenCALGARY (ANP) - Jenning de Boo is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als tweede geëindigd op de 500 meter. De Nederlander, vorige week nog goed voor een nationaal record (33,63), kwam tot een tijd van 34,02. De zege was voor de Zuid-Koreaan Kim Jun-ho in 33,99. De Amerikaan Jordan Stolz, die vrijdag De Boo nog aftroefde op de 1000 meter, eindigde als derde, eveneens in 34,02. Het verschil met De Boo was minder dan een honderdste.
4 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de 500 meter gewonnen. Dat deed de wereldkampioene in een tijd van 36,65, minder snel dan vorige week toen ze in Salt Lake City een wereldrecord schaatste: 36,09.
5 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Spaanse tennissers staan zondag in de finale van de Davis Cup. Ze waren in de halve finale te sterk voor Duitsland in Bologna (2-1). Pedro Martínez en Marcel Granollers klopten in het dubbelspel Tim Pütz en Kevin Krawietz: 6-2 3-6 6-3.
6 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour de aflossing gewonnen. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Diede van Oorschot hielden de teams van de Verenigde Staten en Japan achter zich.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.
15 uur geleden