Wielrenner Carapaz blijft Kelderman voor in twaalfde rit Vuelta
PENAS BLANCAS (ANP) - Richard Carapaz heeft de twaalfde etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De klimmer uit Ecuador was de beste van een kopgroep van aanvankelijk 32 renners. Wilco Kelderman eindigde als tweede op 9 seconden. De Spanjaard Marc Soler werd derde op 24 seconden.
Carapaz liep in de eerste week van de Vuelta veel tijdverlies op. De renner van Ineos Grenadiers kreeg daardoor de ruimte van de klassementsrenners. Remco Evenepoel zag zijn leidende positie niet in gevaar komen in de etappe over 192 kilometer van Salobreña naar Peñas Blancas. De Belg kwam wel ten val en liep een schaafwond op zijn rechterdijbeen op.
Evenepoel finishte op ruim 7 minuten van Carapaz. Hij won een sprintje van Primoz Roglic en Enric Mas, zijn grootste concurrenten voor de eindzege. Evenepoel houdt een voorsprong van 2.41 op Roglic. Mas volgt op 3.03. Kelderman klom naar de zesde plaats van het algemeen klassement, op 6.28 van Evenepoel.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
3 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
5 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
5 uur geleden