Wielrenner Bouwman wint derde etappe in Ronde van Slowakije
SPISSKA NOVA VES (ANP) - Koen Bouwman heeft de derde etappe in de Ronde van Slowakije op zijn naam geschreven. De 28-jarige Nederlandse wielrenner van Jumbo-Visma was in finishplaats Spisska Nova Ves de snelste van een uitgedund peloton.
De Italiaan Luca Colnaghi eindigde in de 210 kilometer lange rit met zeven gecategoriseerde beklimmingen als tweede. Roel van Sintmaartensdijk, landgenoot van Bouwman, finishte als derde. De Tsjech Josef Cerny behoudt de gele leiderstrui, met nu nog 2 seconden voorsprong op Bouwman.
Bouwman won eerder dit jaar twee etappes en de bergtrui in de Ronde van Italië. De Ronde van Spanje miste hij door een blessure.
Slopende dag
"Het is heel mooi om hier te winnen", zei Bouwman na zijn derde overwinning van het seizoen. "Het was een enorm slopende dag. De ploeg heeft fantastisch werk verricht. Het is mooi dat ik het dan kan afmaken."
Ook ploegleider Maarten Wynants was tevreden. "We wilden de wedstrijd hard maken. Helaas waren de klimmetjes niet zwaar genoeg om het verschil te maken. Uiteindelijk heeft het werk van de ploeg zeker bijgedragen aan het uitdunnen van het peloton. Het is mooi om te zien dat elke renner van de ploeg zijn aandeel in deze zege heeft gehad."
Jumbo-Visma
Bouwman zorgde voor de 44e overwinning van de wielerploeg van Jumbo-Visma in dit kalenderjaar.
De Ronde van Slowakije eindigt zaterdag met een overwegend vlakke etappe van 182 kilometer.
Meer uit Sport
SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
1 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
3 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
6 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
22 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
22 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
1 dag geleden