
Wielrenner Bouwman: Bernal kwam als een raket voorbij
CAMPO FELICE (ANP) - Voor wielrenner Koen Bouwman was de onverharde slotklim naar Campo Felice in de negende etappe van de Ronde van Italië net te lang. De wielrenner van Jumbo-Visma lag voorop met de Fransman Geoffrey Bouchard - die hij net had bijgehaald - maar werd op de gravelstrook in de laatste kilometer ingehaald door de favorieten met voorop de latere ritwinnaar Egan Bernal.
"Toen ik Bernal zag komen, wist ik dat het voorbij was", zei Bouwman. "Hij kwam echt als een raket voorbijgevlogen, zo hard ging hij. Dit is echt enorm balen. Zeker als je zo dichtbij bent."
Bouwman keek terug op een slopende etappe. "Ik zat in het begin best vaak mee, maar het duurde lang alvorens George Bennett en ik met de juiste mannen wegkwamen. Op de voorlaatste klim voelde ik me niet meer echt fris. Ik probeerde me zoveel mogelijk te sparen en kwam er toch door en sloot aan bij Bauke Mollema en Michael Storer. Op de slotklim heb ik mijn kans gewaagd. Ik kon aansluiten bij die Fransman, maar de etappe was net vierhonderd meter te lang."
De 27-jarige wielrenner van Jumbo-Visma wist na de bijna geslaagde aanval wel dat hij goede benen heeft. "Dat was echt jammer, maar mijn vorm is in ieder geval goed en er komen nog kansen. Ik ga het zeker nog proberen."
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Nadine Visser heeft haar topvorm onderstreept met een overtuigende zege op de 100 meter horden in de Diamond League van Lausanne in Zwitserland. De 30-jarige Nederlandse atlete trok zich niets aan van de regen en won een vlekkeloze race in 12,45. Ze versloeg vrijwel de complete wereldtop. De Amerikaanse olympisch kampioene Masai Russell finishte als tweede in 12,53, de Zwitserse Ditaji Kambundji eindigde als derde in 12,54. De Nigeriaanse wereldrecordhoudster Tobi Amusan werd vijfde in 12,82.
8 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Golficoon Tiger Woods is benoemd tot voorzitter van een commissie die de toernooien van de Amerikaanse PGA Tour aantrekkelijker moet maken voor spelers, fans en sponsors. "Het doel is substantiële verandering", zei directeur Brian Rolapp van de PGA Tour. Hij heeft Woods aan het hoofd gezet van een negenkoppige commissie en de vijftienvoudig majorkampioen opdracht gegeven met een 'open blik en vrije geest' input te verzamelen voor de toekomstige competitie op de PGA Tour.
11 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielrenner Max Poole gaat zaterdag niet van start in de Vuelta. De 22-jarige Brit van de Nederlandse ploeg Picnic PostNL is besmet met het Epstein-Barrvirus (EBV), ook wel bekend als het Pfeiffer-virus, en kan de komende periode niet in actie komen. Dat meldde Picnic PostNL woensdag.
16 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het 18 oktober op tegen de Amerikaan Anthony Hernandez tijdens het UFC-evenement in Vancouver. De twee vormen het hoofdgevecht in Canada. Dat maakte UFC-baas Dana White bekend.
21 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennissers Carlos Alcaraz en Emma Raducanu zijn in de eerste ronde van het gemengd dubbelspel op de US Open uitgeschakeld. De Spanjaard en de Britse verloren in twee sets van de Brit Jack Draper en de Amerikaanse Jessica Pegula: 4-2 4-2.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Abdi Nageeye verdedigt op 2 november zijn titel bij de marathon van New York. De organisatie heeft de deelname van de 36-jarige Nederlands recordhouder en van de Keniaanse titelverdedigster Sheila Chepkirui bekendgemaakt.
1 dag geledenTERNEUZEN (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel start woensdag in de Renewi Tour met als voornaamste doel zijn conditie aan te scherpen. De 30-jarige Nederlander van Alpecin-Deceuninck keert in de Nederlands/Belgische rittenkoers terug in het peloton nadat een longontsteking hem voortijdig de Tour de France deed verlaten.
1 dag geleden