Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Bouwman: Bernal kwam als een raket voorbij

Wielrenner Bouwman: Bernal kwam als een raket voorbij

CAMPO FELICE (ANP) - Voor wielrenner Koen Bouwman was de onverharde slotklim naar Campo Felice in de negende etappe van de Ronde van Italië net te lang. De wielrenner van Jumbo-Visma lag voorop met de Fransman Geoffrey Bouchard - die hij net had bijgehaald - maar werd op de gravelstrook in de laatste kilometer ingehaald door de favorieten met voorop de latere ritwinnaar Egan Bernal.

"Toen ik Bernal zag komen, wist ik dat het voorbij was", zei Bouwman. "Hij kwam echt als een raket voorbijgevlogen, zo hard ging hij. Dit is echt enorm balen. Zeker als je zo dichtbij bent."

Bouwman keek terug op een slopende etappe. "Ik zat in het begin best vaak mee, maar het duurde lang alvorens George Bennett en ik met de juiste mannen wegkwamen. Op de voorlaatste klim voelde ik me niet meer echt fris. Ik probeerde me zoveel mogelijk te sparen en kwam er toch door en sloot aan bij Bauke Mollema en Michael Storer. Op de slotklim heb ik mijn kans gewaagd. Ik kon aansluiten bij die Fransman, maar de etappe was net vierhonderd meter te lang."

De 27-jarige wielrenner van Jumbo-Visma wist na de bijna geslaagde aanval wel dat hij goede benen heeft. "Dat was echt jammer, maar mijn vorm is in ieder geval goed en er komen nog kansen. Ik ga het zeker nog proberen."

Meer uit Sport

Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

4 uur geleden
Deense handballers voltooien trilogie met Europese titel

HERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.

6 uur geleden
Van der Poel is met achtste wereldtitel veldrijden recordhouder

HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.

11 uur geleden
Alcaraz dankt aanwezige Nadal na gewonnen Australian Open-finale

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.

12 uur geleden
Djokovic noemt mijlpaal Alcaraz 'historisch en legendarisch'

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.

14 uur geleden
42.000 kaarten verkocht aan Nederlanders voor Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.

14 uur geleden
Alcaraz wint ten koste van Djokovic eerste Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.

14 uur geleden