Wielrenner Bouwman: Bernal kwam als een raket voorbij
CAMPO FELICE (ANP) - Voor wielrenner Koen Bouwman was de onverharde slotklim naar Campo Felice in de negende etappe van de Ronde van Italië net te lang. De wielrenner van Jumbo-Visma lag voorop met de Fransman Geoffrey Bouchard - die hij net had bijgehaald - maar werd op de gravelstrook in de laatste kilometer ingehaald door de favorieten met voorop de latere ritwinnaar Egan Bernal.
"Toen ik Bernal zag komen, wist ik dat het voorbij was", zei Bouwman. "Hij kwam echt als een raket voorbijgevlogen, zo hard ging hij. Dit is echt enorm balen. Zeker als je zo dichtbij bent."
Bouwman keek terug op een slopende etappe. "Ik zat in het begin best vaak mee, maar het duurde lang alvorens George Bennett en ik met de juiste mannen wegkwamen. Op de voorlaatste klim voelde ik me niet meer echt fris. Ik probeerde me zoveel mogelijk te sparen en kwam er toch door en sloot aan bij Bauke Mollema en Michael Storer. Op de slotklim heb ik mijn kans gewaagd. Ik kon aansluiten bij die Fransman, maar de etappe was net vierhonderd meter te lang."
De 27-jarige wielrenner van Jumbo-Visma wist na de bijna geslaagde aanval wel dat hij goede benen heeft. "Dat was echt jammer, maar mijn vorm is in ieder geval goed en er komen nog kansen. Ik ga het zeker nog proberen."
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
17 uur geleden