Wielrenner Bonnamour geschorst na afwijkingen biologisch paspoort
AIGLE (ANP) - De internationale wielerunie UCI heeft de Franse wielrenner Franck Bonnamour in overeenstemming met de antidopingregels voorlopig geschorst voor onverklaarbare afwijkingen in zijn biologisch paspoort. De 28-jarige wielrenner kwam afgelopen maand nog uit voor zijn ploeg Decathlon AG2R La Mondiale in de Tour Down Under.
Zijn ploeg bevestigt op X de voorlopige schorsing van Bonnamour, maar wijst erop dat die is gebaseerd op controles die zijn uitgevoerd voordat de renner bij de ploeg kwam op 1 januari 2023. Het team laat weten dat de renner geschorst is zolang de UCI-procedure loopt. De UCI en de ploeg doen verder geen mededelingen over de schorsing.
Bonnamour viel op in de Ronde van Frankrijk van 2021, waarin hij namens de ploeg B&B Hotels veelvuldig in de aanval was. Hij werd toen verkozen tot meest strijdlustige renner.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
15 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 dag geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
1 dag geleden