Wielrenner Bonnamour geschorst na afwijkingen biologisch paspoort
AIGLE (ANP) - De internationale wielerunie UCI heeft de Franse wielrenner Franck Bonnamour in overeenstemming met de antidopingregels voorlopig geschorst voor onverklaarbare afwijkingen in zijn biologisch paspoort. De 28-jarige wielrenner kwam afgelopen maand nog uit voor zijn ploeg Decathlon AG2R La Mondiale in de Tour Down Under.
Zijn ploeg bevestigt op X de voorlopige schorsing van Bonnamour, maar wijst erop dat die is gebaseerd op controles die zijn uitgevoerd voordat de renner bij de ploeg kwam op 1 januari 2023. Het team laat weten dat de renner geschorst is zolang de UCI-procedure loopt. De UCI en de ploeg doen verder geen mededelingen over de schorsing.
Bonnamour viel op in de Ronde van Frankrijk van 2021, waarin hij namens de ploeg B&B Hotels veelvuldig in de aanval was. Hij werd toen verkozen tot meest strijdlustige renner.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
7 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
8 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
8 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
9 uur geleden