Wielrenner Bol wint derde rit in de Algarve
TAVIRA (ANP) - De derde rit van de Ronde van de Algarve is gewonnen door de Nederlander Cees Bol. De 24-jarige renner van Team Sunweb was in Tavira duidelijk de beste in een massasprint.
Bol is de tweede Nederlandse winnaar in Portugal. De openingsrit werd gewonnen door Fabio Jakobsen, die nu tekortkwam in de sprint. Jakobsen werd uiteindelijk derde, achter de Italiaanse ploeggenoot van Mathieu van der Poel, Sacha Modolo.
Na ruim vijf uur en 200 kilometer koers kwam Bol vroeg op kop, maar dat bleek de juiste keuze. Met een indrukwekkende krachtsinspanning bleef hij iedereen ruim voor, onder wie ook de Noor Alexander Kristoff, die vierde werd.
Focus op sprint
"Dit is een goede manier om het seizoen te beginnen. Eerder maakten we wat foutjes in de sprint, maar dat hebben we nu rechtgezet", zei Bol na afloop. "Onze ploeg heeft wat meer de focus gelegd op de sprint. En vandaag waren we zo sterk." Tijdens de eerste etappe werd Bol zesde, een dag later 153e.
De Belg Remco Evenepoel blijft de leider in het algemeen klassement. De 20-jarige Belg won donderdag de tweede etappe.
De Ronde van de Algarve eindigt zondag met een individuele tijdrit. Vorig jaar werd de rittenkoers gewonnen door de Sloveen Tadej Pogacar.
Meer uit Sport
GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
59 minuten geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
1 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.
8 uur geleden