Wielrenner Bol hoopt met goede sprinttrein op kans in Carcassonne
NÎMES (ANP) - Wielrenner Cees Bol hoopt in de dertiende etappe van Nîmes naar Carcassonne te kunnen sprinten om de ritoverwinning. De 25-jarige sprinter van Team DSM jaagt nog altijd op zijn eerste etappezege in de Tour de France. "We hopen met een goede sprinttrein vooraan aan de sprint te beginnen en gaan proberen de koers te winnen", zegt Bol.
Het is tot dusverre nog niet de Tour van Bol en Team DSM. Bol eindigde twee keer als zesde in de sprint en werd achtste en tiende. In de twaalfde rit van donderdag kwam het voor het peloton niet tot een sprint voor de dagzege. "Er gingen helemaal aan het begin dertien man weg. Nils Eekhoff en Mark Donovan zijn er nog achteraan gegaan, maar het was al snel duidelijk dat het peloton dat niet meer wilde. Toen hebben we besloten realistisch te zijn en niet achter die dertien man aan te gaan rijden."
Bol verwacht nu een vergelijkbare rit, waar aanvallers zullen proberen weg te springen en het aan de sprintersploegen is wie er kan ontsnappen. "Er staat een iets minder harde wind en het is een langere etappe", zegt de Noord-Hollander. "Maar we zullen scherper moeten zijn. We hebben geleerd van donderdag, dat als het niet zo gaat als we denken, we ons plan moeten aanpassen."
In de sprint zijn momenteel alle ogen gericht op de Brit Mark Cavendish, die al drie etappes won in deze Tour en nog één zege verwijderd is van evenaring van het recordaantal ritzeges van 34 van Eddy Merckx. "Enerzijds verbaast het me wel, omdat hij de laatste jaren dit niveau niet had", zegt Bol over de Britse sprinter. "Maar anderzijds had hij al dertig ritten gewonnen en heeft hij natuurlijk al lang bewezen dat hij dit kan."
Meer uit Sport
RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
1 dag geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
1 dag geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
1 dag geleden