Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Bol hoopt met goede sprinttrein op kans in Carcassonne

Wielrenner Bol hoopt met goede sprinttrein op kans in Carcassonne

NÎMES (ANP) - Wielrenner Cees Bol hoopt in de dertiende etappe van Nîmes naar Carcassonne te kunnen sprinten om de ritoverwinning. De 25-jarige sprinter van Team DSM jaagt nog altijd op zijn eerste etappezege in de Tour de France. "We hopen met een goede sprinttrein vooraan aan de sprint te beginnen en gaan proberen de koers te winnen", zegt Bol.

Het is tot dusverre nog niet de Tour van Bol en Team DSM. Bol eindigde twee keer als zesde in de sprint en werd achtste en tiende. In de twaalfde rit van donderdag kwam het voor het peloton niet tot een sprint voor de dagzege. "Er gingen helemaal aan het begin dertien man weg. Nils Eekhoff en Mark Donovan zijn er nog achteraan gegaan, maar het was al snel duidelijk dat het peloton dat niet meer wilde. Toen hebben we besloten realistisch te zijn en niet achter die dertien man aan te gaan rijden."

Bol verwacht nu een vergelijkbare rit, waar aanvallers zullen proberen weg te springen en het aan de sprintersploegen is wie er kan ontsnappen. "Er staat een iets minder harde wind en het is een langere etappe", zegt de Noord-Hollander. "Maar we zullen scherper moeten zijn. We hebben geleerd van donderdag, dat als het niet zo gaat als we denken, we ons plan moeten aanpassen."

In de sprint zijn momenteel alle ogen gericht op de Brit Mark Cavendish, die al drie etappes won in deze Tour en nog één zege verwijderd is van evenaring van het recordaantal ritzeges van 34 van Eddy Merckx. "Enerzijds verbaast het me wel, omdat hij de laatste jaren dit niveau niet had", zegt Bol over de Britse sprinter. "Maar anderzijds had hij al dertig ritten gewonnen en heeft hij natuurlijk al lang bewezen dat hij dit kan."

Meer uit Sport

Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

10 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

11 uur geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

17 uur geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

1 dag geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

1 dag geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

2 dagen geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

2 dagen geleden