Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Bol hoopt met goede sprinttrein op kans in Carcassonne

Wielrenner Bol hoopt met goede sprinttrein op kans in Carcassonne

NÎMES (ANP) - Wielrenner Cees Bol hoopt in de dertiende etappe van Nîmes naar Carcassonne te kunnen sprinten om de ritoverwinning. De 25-jarige sprinter van Team DSM jaagt nog altijd op zijn eerste etappezege in de Tour de France. "We hopen met een goede sprinttrein vooraan aan de sprint te beginnen en gaan proberen de koers te winnen", zegt Bol.

Het is tot dusverre nog niet de Tour van Bol en Team DSM. Bol eindigde twee keer als zesde in de sprint en werd achtste en tiende. In de twaalfde rit van donderdag kwam het voor het peloton niet tot een sprint voor de dagzege. "Er gingen helemaal aan het begin dertien man weg. Nils Eekhoff en Mark Donovan zijn er nog achteraan gegaan, maar het was al snel duidelijk dat het peloton dat niet meer wilde. Toen hebben we besloten realistisch te zijn en niet achter die dertien man aan te gaan rijden."

Bol verwacht nu een vergelijkbare rit, waar aanvallers zullen proberen weg te springen en het aan de sprintersploegen is wie er kan ontsnappen. "Er staat een iets minder harde wind en het is een langere etappe", zegt de Noord-Hollander. "Maar we zullen scherper moeten zijn. We hebben geleerd van donderdag, dat als het niet zo gaat als we denken, we ons plan moeten aanpassen."

In de sprint zijn momenteel alle ogen gericht op de Brit Mark Cavendish, die al drie etappes won in deze Tour en nog één zege verwijderd is van evenaring van het recordaantal ritzeges van 34 van Eddy Merckx. "Enerzijds verbaast het me wel, omdat hij de laatste jaren dit niveau niet had", zegt Bol over de Britse sprinter. "Maar anderzijds had hij al dertig ritten gewonnen en heeft hij natuurlijk al lang bewezen dat hij dit kan."

Meer uit Sport

Kans op marathon op natuurijs, maar nog veel onzekerheid

UTRECHT (ANP) - De komende dagen is er kans op een marathon op natuurijs. Maar er is nog veel onzekerheid, zegt schaatsbond KNSB. De bond kijkt naar de "temperaturen, wind en bewolking", laat natuurijscoördinator Geert-Jan Muskens desgevraagd weten.

23 uur geleden
Verstappen kiest Mercedes voor eigen GT3-raceteam

MAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.

1 dag geleden
Noorse biatleet (27) stierf met hoogtetrainingsmasker op

LAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.

1 dag geleden
Skilegende Lindsey Vonn zeker van deelname aan Winterspelen

NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.

2 dagen geleden
Van Gerwen eenvoudig door naar derde ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.

2 dagen geleden
Darter Noppert in meeslepend duel onderuit tegen WK-debutant

LONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).

2 dagen geleden
Darter Wattimena plaatst zich voor derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).

2 dagen geleden