Wielrenner Bol grijpt weer naast zege in Parijs-Nice
LA CHÂTRE (ANP) - Wielrenner Cees Bol sprintte in de derde etappe van Parijs-Nice opnieuw mee om de zege, maar weer kon de Noord-Hollander het niet afmaken. Bol kwam in La Châtre als vierde over de finish. De winst ging naar de Spanjaard Ivan Gárcia Cortina, die toch meer bekend staat als een klassiekerspecialist dan als een sprinter.
De 24-jarige renner van Bahrain McLaren bleef drievoudig wereldkampioen Peter Sagan verrassend voor in de sprint. Bol zat goed gepositioneerd in het wiel van Sagan, maar hij kon de Slowaak niet voorbij steken. De sprinter van Team Sunweb was zondag vijfde geworden in de openingsetappe in Plaisir, gewonnen door Maximilian Schachmann. De Duitser voert ook na de derde rit het algemeen klassement aan, met 13 seconden voorsprong op de Italiaan Giacomo Nizzolo. Bol is de beste Nederlander op de 24e plaats, met 1.50 achterstand.
In de vlakke derde etappe over 212,5 kilometer van Châlette-sur-Loing naar La Châtre reed de Belg Tom Devriendt in de regen lang alleen voorop. De renner van Circus Wanty Gobert zorgde ervoor dat de sponsoren van zijn ploeg gedurende 180 kilometer volop in beeld waren, maar zijn poging om solo naar de streep te rijden was kansloos.
Valpartijen
De finale van de rit werd ontsierd door enkele valpartijen. Zo was Niki Terpstra op 6,5 kilometer voor de streep betrokken bij een crash met een aantal renners. In de sprint ging de Ier Sam Bennett hard onderuit. Zijn ploeg Deceuninck - Quick-Step vreest voor een polsbreuk.
Woensdag wacht de renners een individuele tijdrit over 15,1 kilometer, waarna ze richting Nice de bergen in trekken.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Para-snowboardster Lisa Bunschoten-Vos beëindigt haar topsportcarrière. Ze kiest ervoor haar aandacht te richten op haar gezin, meldt de Nederlandse Ski Vereniging.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Andrea Stella, teambaas van het Formule 1-team van McLaren, heeft Carlos Sainz excuses aangeboden voor het gedrag van Oscar Piastri zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert maakt woensdag zijn rentree in de Ronde van Denemarken. Dat meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike maandag op sociale media.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.
20 uur geledenESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.
20 uur geleden