Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Bol gehavend, maar kan van start in veertiende Tourrit

Wielrenner Bol gehavend, maar kan van start in veertiende Tourrit

PAU (ANP) - Wielrenner Cees Bol kan van start in de veertiende etappe van de Tour de France. De Noord-Hollander van Astana kwam in de sprint van de dertiende etappe hard ten val, maar laat weten dat het naar omstandigheden goed gaat. "Ik ben wel wat beurs en geschaafd, maar het had veel erger gekund", aldus Bol.

De Astana-renner kon door de afwezigheid van Mark Cavendish in de voorste groep voor eigen kansen gaan in de sprint. Hij kwam echter niet aan sprinten toe, doordat er een valpartij voor hem was na een botsing tussen de Belgen Amaury Capiot en Maxim van Gils. "Capiot kwam terugzakken en bewoog langzaam naar het hek toe en Maxim koos daarvoor al om er links langs te gaan, maar dat gat werd te klein. Na contact lag Capiot op de grond, vlak voor mij. Eigenlijk dacht ik door het oog van de naald te kruipen, maar toen viel die Cofidis-renner, Axel Zingle, in mijn achterwiel en werd ik alsnog het hek in gekatapulteerd."

De sprinter sprak zelf van een goede rol. "Dat heeft ervoor gezorgd dat de schade beperkt is. Ik zat van mijn ploeg nog alleen in die groep en had nog wel een sprint in de benen. Het was een flinke klap, maar ook een flinke teleurstelling."

Impact

Bol denkt dat het met zijn verwondingen in de zware bergetappe van zaterdag wel mee gaat vallen. "Het kan zijn dat in flinke inspanning wel wat blokkades tevoorschijn komen. Dat hoop ik niet en ik ga er ook niet van uit."

Capiot raakte meteen na de officiële start zaterdag al op achterstand. De Belg van Arkéa - B&B Hotels stopte na ongeveer vijf kilometer in de etappe definitief.

Meer uit Sport

Schaatser De Boo voor het eerst wereldkampioen sprint

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.

2 minuten geleden
Honkballers verliezen van Venezuela door mislukte vijfde inning

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.

1 uur geleden
Kok voor het eerst wereldkampioene sprint met perfecte score

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.

1 uur geleden
Openingsceremonie Paralympics start met Rusland en zonder TeamNL

VERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.

1 uur geleden
Kok wint ook tweede 500 meter op WK sprint met grote voorsprong

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.

2 uur geleden
Marathon van Rotterdam krijgt nieuwe finishlocatie

ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.

10 uur geleden
Verstappen rijdt zesde tijd in tweede vrije training Australië

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.

11 uur geleden