Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Bol gehavend, maar kan van start in veertiende Tourrit

Wielrenner Bol gehavend, maar kan van start in veertiende Tourrit

PAU (ANP) - Wielrenner Cees Bol kan van start in de veertiende etappe van de Tour de France. De Noord-Hollander van Astana kwam in de sprint van de dertiende etappe hard ten val, maar laat weten dat het naar omstandigheden goed gaat. "Ik ben wel wat beurs en geschaafd, maar het had veel erger gekund", aldus Bol.

De Astana-renner kon door de afwezigheid van Mark Cavendish in de voorste groep voor eigen kansen gaan in de sprint. Hij kwam echter niet aan sprinten toe, doordat er een valpartij voor hem was na een botsing tussen de Belgen Amaury Capiot en Maxim van Gils. "Capiot kwam terugzakken en bewoog langzaam naar het hek toe en Maxim koos daarvoor al om er links langs te gaan, maar dat gat werd te klein. Na contact lag Capiot op de grond, vlak voor mij. Eigenlijk dacht ik door het oog van de naald te kruipen, maar toen viel die Cofidis-renner, Axel Zingle, in mijn achterwiel en werd ik alsnog het hek in gekatapulteerd."

De sprinter sprak zelf van een goede rol. "Dat heeft ervoor gezorgd dat de schade beperkt is. Ik zat van mijn ploeg nog alleen in die groep en had nog wel een sprint in de benen. Het was een flinke klap, maar ook een flinke teleurstelling."

Impact

Bol denkt dat het met zijn verwondingen in de zware bergetappe van zaterdag wel mee gaat vallen. "Het kan zijn dat in flinke inspanning wel wat blokkades tevoorschijn komen. Dat hoop ik niet en ik ga er ook niet van uit."

Capiot raakte meteen na de officiële start zaterdag al op achterstand. De Belg van Arkéa - B&B Hotels stopte na ongeveer vijf kilometer in de etappe definitief.

Meer uit Sport

LeBron James verbreekt record voor meeste NBA-duels

LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.

7 uur geleden
Atlete Klaver beloont sterk WK indoor met brons op 400 meter

TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.

12 uur geleden
Ehammer wint goud zevenkamp met wereldrecord, Tesselaar zevende

TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.

14 uur geleden
Snowboardster Dekker pakt brons in laatste wereldbekerwedstrijd

WINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.

14 uur geleden
Judoka Van Lieshout pakt zilver op Grand Slam van Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.

14 uur geleden
Verstappen wint ook zijn tweede GT3-race op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.

17 uur geleden
Handballers verliezen in Golden League van Noorwegen

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.

18 uur geleden