Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Bol gehavend, maar kan van start in veertiende Tourrit

Wielrenner Bol gehavend, maar kan van start in veertiende Tourrit

PAU (ANP) - Wielrenner Cees Bol kan van start in de veertiende etappe van de Tour de France. De Noord-Hollander van Astana kwam in de sprint van de dertiende etappe hard ten val, maar laat weten dat het naar omstandigheden goed gaat. "Ik ben wel wat beurs en geschaafd, maar het had veel erger gekund", aldus Bol.

De Astana-renner kon door de afwezigheid van Mark Cavendish in de voorste groep voor eigen kansen gaan in de sprint. Hij kwam echter niet aan sprinten toe, doordat er een valpartij voor hem was na een botsing tussen de Belgen Amaury Capiot en Maxim van Gils. "Capiot kwam terugzakken en bewoog langzaam naar het hek toe en Maxim koos daarvoor al om er links langs te gaan, maar dat gat werd te klein. Na contact lag Capiot op de grond, vlak voor mij. Eigenlijk dacht ik door het oog van de naald te kruipen, maar toen viel die Cofidis-renner, Axel Zingle, in mijn achterwiel en werd ik alsnog het hek in gekatapulteerd."

De sprinter sprak zelf van een goede rol. "Dat heeft ervoor gezorgd dat de schade beperkt is. Ik zat van mijn ploeg nog alleen in die groep en had nog wel een sprint in de benen. Het was een flinke klap, maar ook een flinke teleurstelling."

Impact

Bol denkt dat het met zijn verwondingen in de zware bergetappe van zaterdag wel mee gaat vallen. "Het kan zijn dat in flinke inspanning wel wat blokkades tevoorschijn komen. Dat hoop ik niet en ik ga er ook niet van uit."

Capiot raakte meteen na de officiële start zaterdag al op achterstand. De Belg van Arkéa - B&B Hotels stopte na ongeveer vijf kilometer in de etappe definitief.

Meer uit Sport

Doohan definitief weg bij Formule 1-team Alpine

SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.

2 uur geleden
Vijf spelers uit de top-10 bij ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.

4 uur geleden
Trucker Van den Brink wint opnieuw in Dakar Rally

WADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.

20 uur geleden
Canadese tennisser Raonic beëindigt carrière

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.

1 dag geleden
Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

1 dag geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

2 dagen geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

2 dagen geleden