Wielrenner Bernal wint weer tijd maar rekent zich nog niet rijk
MONTE ZONCOLAN (ANP) - Wielrenner Egan Bernal was ook in de veertiende etappe de sterkste van alle kanshebbers voor de eindzege van de Ronde van Italië. Toch wilde de Colombiaanse drager van de roze leiderstrui zich nog niet rijk rekenen. "Ik heb een gaatje geslagen, maar er kan nog veel gebeuren", zei hij aan de finish.
Bernal reageerde op de slotklim op een versnelling van Adam Yates en finishte als vierde, 11 seconden eerder dan zijn Britse concurrent die in het algemeen klassement nu tweede staat op een achterstand van 1.33 van de Colombiaanse kopman van Ineos-Grenadiers. "Mijn doel was om Yates te volgen", zei Bernal. "Ik heb een goede uitgangspositie, dus hoef niet steeds aan te vallen. Maar daarna kon ik zelf toch nog versnellen."
Bernal werd in de zware bergetappe lang onder druk gezet door de renners van Astana. "Ze verrasten me en ik wist dat de slotklim Aleksandr Vlasov goed zou liggen", zei Bernal. "Gelukkig konden we in de finale weer de controle overnemen van ze."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
10 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
11 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
14 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
14 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
16 uur geleden