Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Bernal wint negende Giro-etappe en grijpt de leiding

Wielrenner Bernal wint negende Giro-etappe en grijpt de leiding

CAMPO FELICE (ANP) - Wielrenner Egan Bernal heeft de negende etappe in de Ronde van Italië op zijn naam geschreven. De Colombiaan van Ineos Grenadiers achterhaalde in de slotkilometer de twee koplopers Geoffrey Bouchard en Koen Bouwman en won na 158 kilometer tussen Castel di Sangro en Campo Felice.

De Hongaar Attila Valter raakte de roze leiderstrui kwijt aan Bernal. De Colombiaan pakte net genoeg voorsprong om de Belg Remco Evenepoel voor te blijven in het klassement.

Het duurde heel lang in de lastige negende etappe voordat het renners lukte om te ontsnappen aan het peloton. Pas na ruim 60 kilometer ontstond er uit verschillende groepjes een kopgroep van zeventien renners met daarbij Bauke Mollema (Trek-Segafredo) en Bouwman van Jumbo-Visma.

Gravel

Op de klim naar Ovindoli reed Bouchard samen met de Brit Simon Carr weg uit de kopgroep. De Fransman liet Carr op de slotklim achter en ging alleen de laatste kilometers in. Achter hem kwam Bouwman eraan. Na de tunnel in de slotklim kwam Bouwman bij de Fransman en samen begonnen ze aan het lastige stuk gravel van anderhalve kilometer naar Campo Felice. Het peloton met daarin alle klassementsfavorieten volgde echter op nog maar minder dan een minuut.

Bernal versnelde met nog zo'n 400 meter te gaan uit de aanstormende groep favorieten en achterhaalde de onfortuinlijke Bouwman en Bouchard. De Colombiaan reed ook weg bij zijn concurrenten en pakte zijn eerste ritzege in de Giro d'Italia. Achter hem finishten Giulio Ciccone uit Italië en de Rus Aleksander Vlasov op 7 seconden en Evenepoel en de Ier Dan Martin op 10 seconden. Bouwman kwam op een halve minuut binnen als vijftiende.

Bernal heeft in het klassement 15 seconden voorsprong op Evenepoel en 21 seconden op Vlasov. Maandag volgt een etappe van L’Aquila naar Foligno met twee beklimmingen maar een vlak laatste deel naar de finish.

Meer uit Sport

Tennisser Sinner eenvoudig naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.

4 minuten geleden
Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

5 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

6 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

1 dag geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

1 dag geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 dag geleden