Wielrenner Bernal wint negende Giro-etappe en grijpt de leiding
CAMPO FELICE (ANP) - Wielrenner Egan Bernal heeft de negende etappe in de Ronde van Italië op zijn naam geschreven. De Colombiaan van Ineos Grenadiers achterhaalde in de slotkilometer de twee koplopers Geoffrey Bouchard en Koen Bouwman en won na 158 kilometer tussen Castel di Sangro en Campo Felice.
De Hongaar Attila Valter raakte de roze leiderstrui kwijt aan Bernal. De Colombiaan pakte net genoeg voorsprong om de Belg Remco Evenepoel voor te blijven in het klassement.
Het duurde heel lang in de lastige negende etappe voordat het renners lukte om te ontsnappen aan het peloton. Pas na ruim 60 kilometer ontstond er uit verschillende groepjes een kopgroep van zeventien renners met daarbij Bauke Mollema (Trek-Segafredo) en Bouwman van Jumbo-Visma.
Gravel
Op de klim naar Ovindoli reed Bouchard samen met de Brit Simon Carr weg uit de kopgroep. De Fransman liet Carr op de slotklim achter en ging alleen de laatste kilometers in. Achter hem kwam Bouwman eraan. Na de tunnel in de slotklim kwam Bouwman bij de Fransman en samen begonnen ze aan het lastige stuk gravel van anderhalve kilometer naar Campo Felice. Het peloton met daarin alle klassementsfavorieten volgde echter op nog maar minder dan een minuut.
Bernal versnelde met nog zo'n 400 meter te gaan uit de aanstormende groep favorieten en achterhaalde de onfortuinlijke Bouwman en Bouchard. De Colombiaan reed ook weg bij zijn concurrenten en pakte zijn eerste ritzege in de Giro d'Italia. Achter hem finishten Giulio Ciccone uit Italië en de Rus Aleksander Vlasov op 7 seconden en Evenepoel en de Ier Dan Martin op 10 seconden. Bouwman kwam op een halve minuut binnen als vijftiende.
Bernal heeft in het klassement 15 seconden voorsprong op Evenepoel en 21 seconden op Vlasov. Maandag volgt een etappe van L’Aquila naar Foligno met twee beklimmingen maar een vlak laatste deel naar de finish.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
2 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.
12 uur geleden