Wielrenner Bernal wint negende Giro-etappe en grijpt de leiding
CAMPO FELICE (ANP) - Wielrenner Egan Bernal heeft de negende etappe in de Ronde van Italië op zijn naam geschreven. De Colombiaan van Ineos Grenadiers achterhaalde in de slotkilometer de twee koplopers Geoffrey Bouchard en Koen Bouwman en won na 158 kilometer tussen Castel di Sangro en Campo Felice.
De Hongaar Attila Valter raakte de roze leiderstrui kwijt aan Bernal. De Colombiaan pakte net genoeg voorsprong om de Belg Remco Evenepoel voor te blijven in het klassement.
Het duurde heel lang in de lastige negende etappe voordat het renners lukte om te ontsnappen aan het peloton. Pas na ruim 60 kilometer ontstond er uit verschillende groepjes een kopgroep van zeventien renners met daarbij Bauke Mollema (Trek-Segafredo) en Bouwman van Jumbo-Visma.
Gravel
Op de klim naar Ovindoli reed Bouchard samen met de Brit Simon Carr weg uit de kopgroep. De Fransman liet Carr op de slotklim achter en ging alleen de laatste kilometers in. Achter hem kwam Bouwman eraan. Na de tunnel in de slotklim kwam Bouwman bij de Fransman en samen begonnen ze aan het lastige stuk gravel van anderhalve kilometer naar Campo Felice. Het peloton met daarin alle klassementsfavorieten volgde echter op nog maar minder dan een minuut.
Bernal versnelde met nog zo'n 400 meter te gaan uit de aanstormende groep favorieten en achterhaalde de onfortuinlijke Bouwman en Bouchard. De Colombiaan reed ook weg bij zijn concurrenten en pakte zijn eerste ritzege in de Giro d'Italia. Achter hem finishten Giulio Ciccone uit Italië en de Rus Aleksander Vlasov op 7 seconden en Evenepoel en de Ier Dan Martin op 10 seconden. Bouwman kwam op een halve minuut binnen als vijftiende.
Bernal heeft in het klassement 15 seconden voorsprong op Evenepoel en 21 seconden op Vlasov. Maandag volgt een etappe van L’Aquila naar Foligno met twee beklimmingen maar een vlak laatste deel naar de finish.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
10 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
12 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
12 uur geleden