Wielrenner Bernal wilde in de roze trui iets speciaals doen
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Colombiaanse wielrenner Egan Bernal had zich voorgenomen om in de roze leiderstrui iets speciaals te laten zien in de Ronde van Italië. De 24-jarige klimmer van Ineos Grenadiers ging daarom op de slotklim van de ingekorte koninginnenrit naar Cortina d'Ampezzo in de aanval en soleerde naar de ritzege. Hij trok vlak voor de finish zijn regenjas uit, zodat iedereen zijn roze trui kon zien.
"Ik wilde vandaag iets speciaals laten zien, om aan te tonen dat ik weer terug ben. Dit was de koninginnenrit, hier dacht ik al een paar dagen aan. Het was een zware etappe, ook vanwege het weer, maar ik had vanaf het begin van de rit de juiste mentaliteit", zei Bernal in de stromende regen in de Dolomieten. "Ik was bereid om pijn te lijden en dat heb ik gedaan. Ik wist aan het einde dat ik genoeg voorsprong had om mijn regenjas uit te trekken. Ik moest het doen, om de roze trui te showen. Deze trui doet me altijd denken aan Marco Pantani. Het is heel speciaal om hierin een etappe te winnen."
Bernal won twee jaar geleden de Tour de France, maar stapte vorig jaar na zestien ritten gedesillusioneerd af. Hij had toen al een grote achterstand opgelopen in het klassement. In de Giro laat de Colombiaan zijn kwaliteiten als klimmer weer zien. Na zijn tweede ritzege heeft Bernal aan kop van het klassement 2 minuten en 24 seconden voorsprong op zijn eerste achtervolger, de Italiaan Damiano Caruso. Na de rustdag staat de renners woensdag weer een zware rit te wachten, met de aankomst bergop.
Meer uit Sport
SAINT-JULIEN-MONT-DENIS (ANP) - Mads Pedersen heeft zich zaterdag zo goed als verzekerd van de eindwinst in het puntenklassement in de Tour de France. De Deense renner van Lidl-Trek won tijdens de koninginnenrit van Le Bourg-d'Oisans naar Alpe d'Huez de tussensprint in Saint-Julien-Mont-Denis, waarmee hij vrijwel niet meer te achterhalen is door Jasper Philipsen.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - De waterpolosters zijn bij de finaleronde van de World Cup in Sydney als vijfde geëindigd. De Europees kampioen won het laatste duel overtuigend van Italië met 12-5. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis was in elke periode de betere: 4-2 2-1 4-1 2-1. Lola Moolhuijzen was belangrijk voor Oranje met vijf treffers uit evenveel pogingen.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Tennisser Jannik Sinner uit Italië heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Montreal. Dat heeft de organisatie van het Canadese tennistoernooi (2-13 augustus) gemeld. Ook viervoudig winnaar Novak Djokovic doet niet mee.
16 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Thymen Arensman mist ten opzichte van vorig jaar "een paar procentjes" in de Tour de France. Dat zei de Nederlandse renner van Netcompany-Ineos vrijdag na afloop van de negentiende etappe naar Alpe d'Huez tegen de NOS. Arensman zat in de vroege ontsnapping, viel onderaan de slotklim als eerste aan bij de koplopers, maar eindigde als twaalfde. Vorig jaar won hij twee bergetappes.
18 uur geledenPHILADELPHIA (ANP/RTR) - LeBron James speelt zijn 24e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA voor de Philadelphia 76ers. De 43-jarige basketbalvedette hoopt het team aan de titel te helpen na 43 jaar 'droogte'.
20 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije de vierde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was in zijn Red Bull 0,692 seconde langzamer dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari.
20 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Tadej Pogačar heeft vrijdag zijn vijfde etappezege van deze Tour de France geboekt. De Sloveense geletruidrager (UAE Team Emirates) was de beste in de negentiende etappe over 127,9 kilometer van Gap naar Alpe d'Huez. Hij wist als enige klassementsrenner de kopgroep te achterhalen. De Fransman Lenny Martinez werd tweede, voor Richard Carapaz uit Ecuador.
21 uur geleden