Wielrenner Bernal hoopt nu toch dat de Tour door gaat
BOGOTA (ANP) - Het is in de wielerwereld de grote vraag die nog open staat: gaat de Tour de France komende zomer door? "Ik probeer er niet te veel over na te denken", zegt Egan Bernal, de winnaar van vorig jaar, in de Italiaanse krant La Repubblica. "Ik hoop natuurlijk dat we de Tour kunnen rijden: voor mezelf, voor mijn team, voor de sport en voor alle fans."
De 23-jarige Colombiaan zei onlangs nog dat wat hem betreft de Tour beter kan worden uitgesteld. Bernal, een van de kopmannen van Team Ineos, beseft ook dat het voor de sponsoren en de hele wielerwereld van belang is dat de belangrijkste wielerkoers komende zomer wél wordt verreden. "Ik train dus thuis ook door. Niet alleen om te voorkomen dat ik me ga vervelen, maar ook om in vorm te blijven", aldus Bernal, die vorige maand vanuit Europa terugging naar Colombia en daar direct uit voorzorg op het coronavirus werd getest. De ranke klimmer bleek het virus niet onder de leden te hebben.
De Colombiaan heeft voor volgend jaar de Ronde van Italië met potlood in zijn agenda gezet. "Ik heb in Italië gewoond, ik heb daar veel vrienden en ik ken de wegen. Het idee was dit jaar de Tour te doen en daarna nog een aantal klassiekers, zoals de Ronde van Lombardije, en dan in 2021 de Giro te rijden. Maar het is nu onduidelijk hoe dit jaar gaat verlopen."
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.
9 uur geledenHEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.
12 uur geledenNEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.
14 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.
15 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).
16 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.
17 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.
1 dag geleden