Wielrenner Bernal heeft zijn vorm terug, maar slaat de Tour over
CANAZEI (ANP) - De Colombiaanse wielrenner Egan Bernal slaat dit jaar de Tour de France over, ook al laat de klimmer in de Ronde van Italië zien dat hij zijn topvorm weer terug heeft. De Tourwinnaar van 2019 neemt na de Giro de tijd om te herstellen van de rugklachten waar hij al geruime tijd mee kampt. Bernal wil daarna wel de Ronde van Spanje rijden, over deelname aan de Olympische Spelen in Tokio twijfelt hij nog.
"Het is normaal gesproken heel lastig en zwaar om de Giro en de Tour te combineren. Ik focus me hierna dan ook op het tweede deel van het seizoen", zei Bernal op de rustdag van de Giro. Met nog vijf ritten te gaan, heeft de 24-jarige Colombiaan de roze leiderstrui stevig om de schouders zitten. Hij soleerde maandag in de Dolomieten naar de zege in de koninginnenrit. De Giro eindigt zondag met een tijdrit naar Milaan.
Ineos Grenadiers wees in februari al Geraint Thomas, Richard Carapaz en Tao Geoghegan Hart aan als kopmannen voor de Tour de France. Bernal is dat in de Giro, Adam Yates in de Vuelta. "De jongens die zijn geselecteerd voor de Tour zijn bezig aan de voorbereiding, zij kunnen het daar heel goed doen", aldus Bernal. "Ik wil de Giro uitrijden en daarna neem ik de tijd om mijn lichaam te laten herstellen. Daarna ga ik nadenken over het tweede deel van het seizoen. Ik weet niet zeker of ik de Spelen ga rijden, ik heb nog steeds wat problemen met mijn rug en wil mijn lichaam niet te zwaar belasten."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
1 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de UAE Tour gewonnen. In een vlakke rit van 145 kilometer rond Dubai was de renster van SD Worx-Protime wederom de sterkste in de massasprint.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - Lindsey Vonn heeft haar eerste afdaling sinds haar kruisbandblessure succesvol afgerond. De 41-jarige Amerikaanse voltooide de training op de olympische afdaling in Cortina d'Ampezzo in een tijd van 1,40.33. Daarmee staat ze voorlopig tiende nadat 23 van de 47 deelnemers aan de beurt zijn geweest.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting is klaar om haar beste race ooit te rijden maandag op de 1000 meter in het Milano Speed Skating Stadium. De meervoudig olympisch kampioene shorttrack staat voor haar olympisch debuut op de langebaan. "Wat het dan waard is, gaan we zien", keek de 28-jarige schaatsster vooruit.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard zal later deze maand niet van start gaan in de UAE Tour. "Een recente val gevolgd door ziekte heeft een streep gezet door zijn geplande deelname", schrijft zijn ploeg Visma-Lease a Bike op sociale media.
5 uur geleden