Wielrenner Bernal heeft zijn vorm terug, maar slaat de Tour over
CANAZEI (ANP) - De Colombiaanse wielrenner Egan Bernal slaat dit jaar de Tour de France over, ook al laat de klimmer in de Ronde van Italië zien dat hij zijn topvorm weer terug heeft. De Tourwinnaar van 2019 neemt na de Giro de tijd om te herstellen van de rugklachten waar hij al geruime tijd mee kampt. Bernal wil daarna wel de Ronde van Spanje rijden, over deelname aan de Olympische Spelen in Tokio twijfelt hij nog.
"Het is normaal gesproken heel lastig en zwaar om de Giro en de Tour te combineren. Ik focus me hierna dan ook op het tweede deel van het seizoen", zei Bernal op de rustdag van de Giro. Met nog vijf ritten te gaan, heeft de 24-jarige Colombiaan de roze leiderstrui stevig om de schouders zitten. Hij soleerde maandag in de Dolomieten naar de zege in de koninginnenrit. De Giro eindigt zondag met een tijdrit naar Milaan.
Ineos Grenadiers wees in februari al Geraint Thomas, Richard Carapaz en Tao Geoghegan Hart aan als kopmannen voor de Tour de France. Bernal is dat in de Giro, Adam Yates in de Vuelta. "De jongens die zijn geselecteerd voor de Tour zijn bezig aan de voorbereiding, zij kunnen het daar heel goed doen", aldus Bernal. "Ik wil de Giro uitrijden en daarna neem ik de tijd om mijn lichaam te laten herstellen. Daarna ga ik nadenken over het tweede deel van het seizoen. Ik weet niet zeker of ik de Spelen ga rijden, ik heb nog steeds wat problemen met mijn rug en wil mijn lichaam niet te zwaar belasten."
Meer uit Sport
TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
14 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
16 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
16 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
16 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.
17 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.
18 uur geledenZAUCHENSEE (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een maand voor aanvang van de Winterspelen in Milaan en Cortina haar vorm onderstreept met een wereldbekerzege. De 41-jarige was in het Oostenrijkse Zauchensee de snelste op de afdaling.
19 uur geleden