Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Bernal heeft zijn vorm terug, maar slaat de Tour over

Wielrenner Bernal heeft zijn vorm terug, maar slaat de Tour over

CANAZEI (ANP) - De Colombiaanse wielrenner Egan Bernal slaat dit jaar de Tour de France over, ook al laat de klimmer in de Ronde van Italië zien dat hij zijn topvorm weer terug heeft. De Tourwinnaar van 2019 neemt na de Giro de tijd om te herstellen van de rugklachten waar hij al geruime tijd mee kampt. Bernal wil daarna wel de Ronde van Spanje rijden, over deelname aan de Olympische Spelen in Tokio twijfelt hij nog.

"Het is normaal gesproken heel lastig en zwaar om de Giro en de Tour te combineren. Ik focus me hierna dan ook op het tweede deel van het seizoen", zei Bernal op de rustdag van de Giro. Met nog vijf ritten te gaan, heeft de 24-jarige Colombiaan de roze leiderstrui stevig om de schouders zitten. Hij soleerde maandag in de Dolomieten naar de zege in de koninginnenrit. De Giro eindigt zondag met een tijdrit naar Milaan.

Ineos Grenadiers wees in februari al Geraint Thomas, Richard Carapaz en Tao Geoghegan Hart aan als kopmannen voor de Tour de France. Bernal is dat in de Giro, Adam Yates in de Vuelta. "De jongens die zijn geselecteerd voor de Tour zijn bezig aan de voorbereiding, zij kunnen het daar heel goed doen", aldus Bernal. "Ik wil de Giro uitrijden en daarna neem ik de tijd om mijn lichaam te laten herstellen. Daarna ga ik nadenken over het tweede deel van het seizoen. Ik weet niet zeker of ik de Spelen ga rijden, ik heb nog steeds wat problemen met mijn rug en wil mijn lichaam niet te zwaar belasten."

Meer uit Sport

Tennisser Sinner eenvoudig naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.

19 minuten geleden
Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

5 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

6 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

1 dag geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

1 dag geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 dag geleden