Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Bernal heeft zijn vorm terug, maar slaat de Tour over

Wielrenner Bernal heeft zijn vorm terug, maar slaat de Tour over

CANAZEI (ANP) - De Colombiaanse wielrenner Egan Bernal slaat dit jaar de Tour de France over, ook al laat de klimmer in de Ronde van Italië zien dat hij zijn topvorm weer terug heeft. De Tourwinnaar van 2019 neemt na de Giro de tijd om te herstellen van de rugklachten waar hij al geruime tijd mee kampt. Bernal wil daarna wel de Ronde van Spanje rijden, over deelname aan de Olympische Spelen in Tokio twijfelt hij nog.

"Het is normaal gesproken heel lastig en zwaar om de Giro en de Tour te combineren. Ik focus me hierna dan ook op het tweede deel van het seizoen", zei Bernal op de rustdag van de Giro. Met nog vijf ritten te gaan, heeft de 24-jarige Colombiaan de roze leiderstrui stevig om de schouders zitten. Hij soleerde maandag in de Dolomieten naar de zege in de koninginnenrit. De Giro eindigt zondag met een tijdrit naar Milaan.

Ineos Grenadiers wees in februari al Geraint Thomas, Richard Carapaz en Tao Geoghegan Hart aan als kopmannen voor de Tour de France. Bernal is dat in de Giro, Adam Yates in de Vuelta. "De jongens die zijn geselecteerd voor de Tour zijn bezig aan de voorbereiding, zij kunnen het daar heel goed doen", aldus Bernal. "Ik wil de Giro uitrijden en daarna neem ik de tijd om mijn lichaam te laten herstellen. Daarna ga ik nadenken over het tweede deel van het seizoen. Ik weet niet zeker of ik de Spelen ga rijden, ik heb nog steeds wat problemen met mijn rug en wil mijn lichaam niet te zwaar belasten."

Meer uit Sport

Leerdam ziet haar grote doel uitkomen: superbijzonder moment

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.

7 uur geleden
Sterk optreden geeft Kok vertrouwen voor 500 én 1500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.

8 uur geleden
Kok dacht dat haar tijd goed genoeg was voor olympisch goud

MILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.

8 uur geleden
Emotionele Leerdam blij dat ze haar hart heeft gevolgd

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.

9 uur geleden
Leerdam bezorgt Nederland eerste goud op Spelen, zilver voor Kok

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.

9 uur geleden
Schulting ontevreden na 1000 meter: dit was niet goed genoeg

MILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.

10 uur geleden
Skiester Vonn ondergaat tweede operatie aan gebroken been

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.

11 uur geleden