Wielrenner Bernal dolgelukkig met eerste ritzege in grote ronde
CAMPO FELICE (ANP) - Wielrenner Egan Bernal was dolgelukkig met zijn eerste ritzege in een grote ronde. "Ik kan nog niet geloven wat er zojuist is gebeurd", zei de Colombiaan na zijn overwinning in de negende etappe van de Ronde van Italië. "Ik heb net mijn eerste rit in een grote ronde gewonnen. Ik heb veel offers moeten brengen om te komen waar ik nu ben en ben heel blij", zei de renner van Ineos Grenadiers over zijn rugblessure van vorig jaar.
De Colombiaan won wel al het eindklassement van de Tour de France in 2019, maar de etappe waarin hij de leiderstrui veroverde, kende toen officieel geen winnaar omdat die werd stilgelegd na een aardverschuiving door het slechte weer in de Alpen. Bernal was vooraf ook niet zeker of hij deze rit zou kunnen winnen. "Mijn teamgenoten hadden heel veel vertrouwen in mij en die zeiden me dat ik het kon. Deze overwinning is voor hen. Zij geloofden in mij."
De kopman van Ineos pakte ook de roze trui voor het eerst in zijn carrière.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
21 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
22 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geleden