Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Bernal dolgelukkig met eerste ritzege in grote ronde

Wielrenner Bernal dolgelukkig met eerste ritzege in grote ronde

CAMPO FELICE (ANP) - Wielrenner Egan Bernal was dolgelukkig met zijn eerste ritzege in een grote ronde. "Ik kan nog niet geloven wat er zojuist is gebeurd", zei de Colombiaan na zijn overwinning in de negende etappe van de Ronde van Italië. "Ik heb net mijn eerste rit in een grote ronde gewonnen. Ik heb veel offers moeten brengen om te komen waar ik nu ben en ben heel blij", zei de renner van Ineos Grenadiers over zijn rugblessure van vorig jaar.

De Colombiaan won wel al het eindklassement van de Tour de France in 2019, maar de etappe waarin hij de leiderstrui veroverde, kende toen officieel geen winnaar omdat die werd stilgelegd na een aardverschuiving door het slechte weer in de Alpen. Bernal was vooraf ook niet zeker of hij deze rit zou kunnen winnen. "Mijn teamgenoten hadden heel veel vertrouwen in mij en die zeiden me dat ik het kon. Deze overwinning is voor hen. Zij geloofden in mij."

De kopman van Ineos pakte ook de roze trui voor het eerst in zijn carrière.

Meer uit Sport

Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

20 minuten geleden
FIS laat eerste skiërs uit Rusland en Belarus weer deelnemen

OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.

58 minuten geleden
Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

1 uur geleden
Hockeyers openen Pro League met overwinning op Pakistan

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.

5 uur geleden
Hockeysters beginnen Pro League met zege op Duitsland

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.

5 uur geleden
Bosz zag PSV niet onder druk uitkomen en noemt nederlaag terecht

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.

11 uur geleden
Handbalsters treffen Noorwegen bij bereiken halve finale WK

DORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.

16 uur geleden