Wielrenner Bernal: de ploeg werkte hard en ik kon het afmaken
ROCAMADOUR (ANP) - Wielrenner Egan Bernal heeft zijn eerste wedstrijd op weg naar de Tour de France direct gewonnen. "Ik voel me erg goed", zei de Colombiaan van Team Ineos dinsdag na afloop van de vierde en laatste etappe van Route d'Occitanie. "En dat is voor mij heel belangrijk."
Bernal verdedigt zijn titel tijdens de Tour de France, die op 29 augustus begint. Hij legde maandag al de basis voor zijn eindzege van de Franse rittenkoers door een zware etappe door de Pyreneeën te winnen. Hij liet zijn leidende positie in het klassement dinsdag niet meer in gevaar komen. Hij eindigde als vierde op twee seconden van de Fransman Benoît Cosnefroy, die Bauke Mollema van de ritzege hield.
"We kwamen hier met onze ploeg om te winnen", zei Bernal. "En dat hebben we gedaan. De ploeg heeft heel hard gewerkt en maandag kon ik het afmaken." Bernal reed ook in de vlakke etappes vooraan en eindigde steeds bij de eerste twaalf. Hij won ook de puntentrui en het jongerenklassement.
Chris Froome
Opvallend was dat Chris Froome tijdens de Route d'Occitanie in dienst reed van Bernal. De Brit wilde niet zeggen of hij zich ook tijdens de Tour voor de Colombiaan gaat opofferen.
Bernal verschijnt vrijdag aan de start in de Ronde van de Ain, een rittenkoers met veel hoogtemeters.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
3 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
10 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
17 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
22 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
23 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
1 dag geleden