Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Bernal: de ploeg werkte hard en ik kon het afmaken

Wielrenner Bernal: de ploeg werkte hard en ik kon het afmaken

ROCAMADOUR (ANP) - Wielrenner Egan Bernal heeft zijn eerste wedstrijd op weg naar de Tour de France direct gewonnen. "Ik voel me erg goed", zei de Colombiaan van Team Ineos dinsdag na afloop van de vierde en laatste etappe van Route d'Occitanie. "En dat is voor mij heel belangrijk."

Bernal verdedigt zijn titel tijdens de Tour de France, die op 29 augustus begint. Hij legde maandag al de basis voor zijn eindzege van de Franse rittenkoers door een zware etappe door de Pyreneeën te winnen. Hij liet zijn leidende positie in het klassement dinsdag niet meer in gevaar komen. Hij eindigde als vierde op twee seconden van de Fransman Benoît Cosnefroy, die Bauke Mollema van de ritzege hield.

"We kwamen hier met onze ploeg om te winnen", zei Bernal. "En dat hebben we gedaan. De ploeg heeft heel hard gewerkt en maandag kon ik het afmaken." Bernal reed ook in de vlakke etappes vooraan en eindigde steeds bij de eerste twaalf. Hij won ook de puntentrui en het jongerenklassement.

Chris Froome

Opvallend was dat Chris Froome tijdens de Route d'Occitanie in dienst reed van Bernal. De Brit wilde niet zeggen of hij zich ook tijdens de Tour voor de Colombiaan gaat opofferen.

Bernal verschijnt vrijdag aan de start in de Ronde van de Ain, een rittenkoers met veel hoogtemeters.

Meer uit Sport

Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

52 minuten geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

1 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

1 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

2 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

2 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

8 uur geleden
Keniaanse Ngetich verovert titel bij WK veldlopen

TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.

22 uur geleden