Wielrenner Bennett verruilt Jumbo-Visma voor Team Emirates
DUBAI (ANP) - Wielrenner George Bennett verruilt Jumbo-Visma volgend seizoen voor Team Emirates. De 31-jarige Nieuw-Zeelander heeft een tweejarig contract getekend bij de ploeg van tweevoudig Tourwinnaar Tadej Pogacar.
"Ik ben heel blij met mijn overgang naar Team Emirates", zegt Bennett. "Ik kijk ernaar uit het team te helpen nieuwe doelen te bereiken. Ik heb gezien hoe de ploeg ieder jaar grotere stappen voorwaarts heeft gezet en ik wil graag deel uitmaken van die progressie."
Teambaas Mauro Gianetti is blij met de komst van de Nieuw-Zeelander. "George is een van de beste klimmers in het peloton. Hij neemt veel ervaring mee en we denken dat hij een doorslaggevende rol kan spelen."
Pogacar
Bennett reed sinds 2015 voor de Nederlandse ploeg, waarmee hij twee keer top 10 reed in een grote ronde. Hij eindigde als tiende in de Vuelta van 2016 en als achtste in de Giro van 2018. In 2017 won hij de Ronde van Californië.
De ploeg van Tourwinaar Pogacar meldde eerder al de overgang van de Nieuw-Zeelander Finn Fisher-Black, die van de opleidingsploeg van Jumbo-Visma komt. "Het is ook leuk om met Finn Fisher-Black op te trekken. We komen namelijk uit dezelfde plaats", zegt Bennett.
Team Emirates trok recentelijk ook de Spanjaard Marc Soler, de Portugees João Almeida en de sprinters Pascal Ackermann uit Duitsland en Álvaro José Hodeg uit Colombia aan.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Bente Kerkhoff heeft bij haar debuut op de Olympische Spelen de finale van de massastart bereikt. De 24-jarige schaatsster eindigde als achtste in haar halve finale, waar een plek bij de beste acht nodig was om de eindstrijd te bereiken. De halve finale werd gewonnen door Ayano Sato uit Japan.
6 uur geleden