Wielrenner Bennett verruilt Jumbo-Visma voor Team Emirates
DUBAI (ANP) - Wielrenner George Bennett verruilt Jumbo-Visma volgend seizoen voor Team Emirates. De 31-jarige Nieuw-Zeelander heeft een tweejarig contract getekend bij de ploeg van tweevoudig Tourwinnaar Tadej Pogacar.
"Ik ben heel blij met mijn overgang naar Team Emirates", zegt Bennett. "Ik kijk ernaar uit het team te helpen nieuwe doelen te bereiken. Ik heb gezien hoe de ploeg ieder jaar grotere stappen voorwaarts heeft gezet en ik wil graag deel uitmaken van die progressie."
Teambaas Mauro Gianetti is blij met de komst van de Nieuw-Zeelander. "George is een van de beste klimmers in het peloton. Hij neemt veel ervaring mee en we denken dat hij een doorslaggevende rol kan spelen."
Pogacar
Bennett reed sinds 2015 voor de Nederlandse ploeg, waarmee hij twee keer top 10 reed in een grote ronde. Hij eindigde als tiende in de Vuelta van 2016 en als achtste in de Giro van 2018. In 2017 won hij de Ronde van Californië.
De ploeg van Tourwinaar Pogacar meldde eerder al de overgang van de Nieuw-Zeelander Finn Fisher-Black, die van de opleidingsploeg van Jumbo-Visma komt. "Het is ook leuk om met Finn Fisher-Black op te trekken. We komen namelijk uit dezelfde plaats", zegt Bennett.
Team Emirates trok recentelijk ook de Spanjaard Marc Soler, de Portugees João Almeida en de sprinters Pascal Ackermann uit Duitsland en Álvaro José Hodeg uit Colombia aan.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
56 minuten geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden