Wielrenner Bax rijdt als knecht van Pogacar eerste klassieker
BRUGGE (ANP) - Wielrenner Sjoerd Bax rijdt zondag zijn eerste klassieker. De 27-jarige Bax behoort tot de selectie van UAE Team Emirates voor de Ronde van Vlaanderen. Tweevoudig Tourwinnaar Tadej Pogacar is de kopman van de ploeg.
De Sloveen boekte dit jaar al zeven overwinningen en schreef de eindklassementen van de Ruta del Sol en Parijs-Nice op zijn naam. Pogacar eindigde twee weken geleden als vierde in de eerste klassieker van dit jaar, de door Mathieu van der Poel gewonnen editie van Milaan-Sanremo. Hij werd vorige week derde achter Wout van Aert en Van der Poel in de E3 Saxo Classic.
Bax verruilde eind vorig jaar Alpecin-Deceuninck, de ploeg van Van der Poel, voor Team Emirates. De renner uit Gorinchem reed dit seizoen onder meer al de Tour Down Under, de Ruta del Sol, Omloop Het Nieuwsblad en Strade Bianche. Als knecht van Pogacar debuteert hij zondag in 'De Ronde'. De Sloveen krijgt verder hulp van onder anderen Tim Wellens, Matteo Trentin en Rui Oliveira.
De Ronde van Vlaanderen start om 10.00 uur in Brugge en gaat over ruim 273 kilometer.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training van de Grote Prijs van Monaco de vijfde tijd neergezet. Op het stratencircuit aan de Middellandse Zee was hij in zijn Red Bull 0,942 seconde langzamer dan Kimi Antonelli, die de snelste tijd noteerde. De Italiaanse leider in de WK-stand klokte met zijn Mercedes 1.12,720. De tweede en derde tijd waren voor de Ferrari's van Charles Leclerc en Lewis Hamilton.
40 minuten geledenPARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft voor de zesde keer Roland Garros gewonnen. De 29-jarige Nederlandse versloeg in de finale de Française Ksenia Chasteau met duidelijk verschil: 6-1 6-0. De partij duurde slechts 48 minuten.
2 uur geledenSAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben ook de tweede wedstrijd in de finale van de NBA gewonnen. Het team van coach Mike Brown was opnieuw te sterk voor de San Antonio Spurs: 104-105. Bij rust leidden de Knicks met iets groter verschil (52-56).
6 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
17 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
20 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
21 uur geleden