Wielrenner Barguil keert terug naar Team DSM-Firmenich
DEVENTER (ANP) - Wielrenner Warren Barguil keert terug bij Team DSM-Firmenich. De 31-jarige Fransman van Arkéa Samsic rijdt vanaf volgend seizoen tot en met 2026 voor de Nederlandse ploeg. Eerder stond hij tussen 2013 en 2017 onder contract bij de formatie, die indertijd onder andere namen koerste.
"Ik heb altijd goed contact gehouden met het team sinds ik vertrok", zei Barguil. "Ik heb hier goede ervaringen en herinneringen, dus ik weet wat er nodig is om deel uit te maken van het team. Ik ben ervan overtuigd dat dit een geweldige omgeving voor mij is om het beste uit mezelf te halen."
Teammanager Rudi Kemna was eveneens blij met de terugkeer van Barguil. "We kennen Warren heel goed van zijn vorige tijd bij ons en we kijken ernaar uit hem weer in het team te hebben", verklaarde Kemna. "We geloven dat hij nog veel potentie heeft en we kunnen met hem voor meer resultaten gaan als afmaker in heuvelachtige eendaagse races of een aantal rittenkoersen van een week."
Eerdere overwinningen
Barguil won in het verleden onder meer twee ritten in de Tour de France én de Vuelta. In de Ronde van Frankrijk van 2017 veroverde hij ook de bergtrui en twee jaar later werd hij Frans kampioen op de weg.
DSM legde afgelopen vrijdag ook sprinter Fabio Jakobsen vast. De 26-jarige Nederlander van Soudal Quick-Step tekende eveneens tot eind 2026.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis moest bij de NK afstanden tot het uiterste gaan om de titel op de 1500 meter binnen te slepen. Dat lukte in een spannende rit waarin hij Joep Wennemars versloeg en ook nog teamgenoot Tim Prins vier honderdsten van een seconde voorbleef. "Ik ben supertrots dat ik mezelf overstijg en ook de rest", zei de 35-jarige schaatser van Reggeborgh.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is bij de NK afstanden voor de vijfde keer Nederlands kampioen op de 500 meter geworden. De drievoudig wereldkampioene op deze afstand was met 37,00 ook de snelste op de tweede 500 meter. Het zilver ging naar Anna Boersma en het brons naar Marrit Fledderus.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis is bij de NK afstanden in Heerenveen voor de zesde keer Nederlands kampioen op de 1500 meter geworden. De 35-jarige schaatser van Reggeborgh was met 1.43,49 nipt sneller dan teamgenoot Tim Prins. Joep Wennemars werd derde.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de NK afstanden de eerste 500 meter gewonnen. De 25-jarige wereldkampioene op de 500 meter bleef met een tijd van 37,10 Anna Boersma en Marrit Fledderus voor.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn is voor de eerste keer Nederlands kampioen op de 3000 meter geworden. De 24-jarige schaatsster van AH-Zaanlander was bij de NK afstanden in Heerenveen met 3.58,13 sneller dan teamgenote Bente Kerkhoff en Marijke Groenewoud.
9 uur geledenRIYAD (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is de WTA Finals in het dubbelspel begonnen met een nederlaag. Het als eerste geplaatste Italiaanse koppel Sara Errani/Jasmine Paolini was in het Saudische Riyad in twee sets te sterk voor de 32-jarige Limburgse en haar Amerikaanse dubbelpartner Asia Muhammad: 6-3 6-3.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune gaat op de tweede dag van de NK afstanden niet van start op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene op deze afstand is ziek, meldt haar ploeg Team IKO X2O.
12 uur geleden