Wielrenner Barguil keert terug naar Team DSM-Firmenich
DEVENTER (ANP) - Wielrenner Warren Barguil keert terug bij Team DSM-Firmenich. De 31-jarige Fransman van Arkéa Samsic rijdt vanaf volgend seizoen tot en met 2026 voor de Nederlandse ploeg. Eerder stond hij tussen 2013 en 2017 onder contract bij de formatie, die indertijd onder andere namen koerste.
"Ik heb altijd goed contact gehouden met het team sinds ik vertrok", zei Barguil. "Ik heb hier goede ervaringen en herinneringen, dus ik weet wat er nodig is om deel uit te maken van het team. Ik ben ervan overtuigd dat dit een geweldige omgeving voor mij is om het beste uit mezelf te halen."
Teammanager Rudi Kemna was eveneens blij met de terugkeer van Barguil. "We kennen Warren heel goed van zijn vorige tijd bij ons en we kijken ernaar uit hem weer in het team te hebben", verklaarde Kemna. "We geloven dat hij nog veel potentie heeft en we kunnen met hem voor meer resultaten gaan als afmaker in heuvelachtige eendaagse races of een aantal rittenkoersen van een week."
Eerdere overwinningen
Barguil won in het verleden onder meer twee ritten in de Tour de France én de Vuelta. In de Ronde van Frankrijk van 2017 veroverde hij ook de bergtrui en twee jaar later werd hij Frans kampioen op de weg.
DSM legde afgelopen vrijdag ook sprinter Fabio Jakobsen vast. De 26-jarige Nederlander van Soudal Quick-Step tekende eveneens tot eind 2026.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
1 uur geledenROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
11 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
15 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
15 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
16 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
16 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
18 uur geleden